CDA-leider Hoekstra wacht nog met nieuwe stikstofonderhandelingen
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra wil woensdag nog geen duidelijkheid geven wanneer zijn partij opnieuw wil onderhandelen over de stikstofparagraaf van het regeerakkoord. Aanvankelijk wilde hij wachten op het een landbouwakkoord voordat de coalitiepartijen verder zouden praten over stikstof. Maar het landbouwakkoord is woensdag definitief geklapt.
Nu wil Hoekstra eerst praten in het kabinet hoe het verder moet en met "de collega's van gedachten wisselen" in de ministerraad. "We moeten dit echt even stap voor stap doen." Landbouwminister Piet Adema zei eerder al dat er in de ministerraad moet worden gekeken hoe het nu verder moet. Adema gaf wel al aan dat het kabinet zelf maatregelen zal gaan nemen voor de landbouwsector. De afspraken voor vergroening zouden juist in het landbouwakkoord worden opgenomen.
Hoekstra zegt het "doodzonde" te vinden dat het akkoord is geklapt en noemt het een "gemiste kans". "We zijn bijna een jaar bezig geweest om ervoor te zorgen dat bij juist zoiets groots het hele maatschappelijke middenveld zou aanschuiven. Je moet dit soort dingen samen doen." De partijleider en minister benadrukt dat het CDA ook de coalitieonderhandelingen in de provincies wilde afwachten voordat de landelijke regeringspartijen opnieuw in gesprek gaan over de doelen. "Die twee zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden." Zijn partij heeft moeite met 2030 als deadline om de stikstofuitstoot te halveren.
De gesprekken hierover zouden wel voor de zomer moeten plaatsvinden, was de bedoeling. De zomerstop van het kabinet begint begin juli al, de week erop is in principe de laatste ministerraad voor de zomervakantie.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.
4 uur geleden