CDA-leden voor keuze tussen De Jonge en Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - De leden van het CDA kunnen opnieuw kiezen onder wiens leiding ze de Tweede Kamerverkiezingen in willen. Ze hebben tot dinsdagmiddag de tijd om een keuze te maken tussen vicepremier Hugo de Jonge en Kamerlid Pieter Omtzigt.
Zaterdagavond om 21.00 uur is de tweede, beslissende stemronde van de lijsttrekkersverkiezing van de christendemocraten van start gegaan. Die duurt tot dinsdag 12.00 uur, waarna een dag later de uitslag volgt.
Er is een tweede verkiezingsronde nodig omdat favoriet De Jonge noch verrassing Omtzigt in eerste instantie een meerderheid van de leden achter zich wist te krijgen. Al hielden ze de nu uitgeschakelde staatssecretaris Mona Keijzer wel op ruime afstand. Omdat Keijzer haar aanhang meteen opriep om op Omtzigt te stemmen, belooft de tweede ronde spannend te worden.
De CDA-leden krijgen wel waar voor hun geld, grapte De Jonge zaterdag, nu ze voor de derde keer hun favoriete lijsttrekker kunnen kiezen. De eerste ronde moest over omdat een hacker aan het licht bracht dat er meermaals en ook door niet-leden kon worden gestemd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben in een brief aan informateur Sybrand Buma gepleit voor tien maatregelen die een nieuw kabinet zou moeten nemen om de haven "toekomstbestendig, concurrerend en duurzaam" te houden. De provincie Zuid-Holland, gemeente Rotterdam, het Havenbedrijf Rotterdam, ondernemersvereniging Deltalinqs en Economic Board Zuid-Holland roepen de formerende politieke partijen (D66 en CDA) onder meer op te zorgen voor "langjarig stabiel beleid".
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerdebatten moeten niet eindeloos duren, maar voor de behandeling van wetgeving is soms echt meer tijd nodig. "Het antwoord op iedere gestelde vraag kan relevant zijn." Dat heeft aspirant-voorzitter Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) gezegd tijdens zijn 'sollicitatiegesprek' met de Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen belooft als hij wordt verkozen tot Kamervoorzitter om ook de "zachte geluiden" de ruimte te geven. Hij wil erop letten dat niet alleen wordt geluisterd naar uitgesproken Kamerleden, maar ook naar mensen "die nog zoekende zijn", zei de politicus dinsdagmiddag. Hij wil een voorzitter worden die "positiviteit uitstraalt".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Saai, stabiel, voorspelbaar en ervaren, dat zijn de kwaliteiten waarmee zittend Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) Kamerleden wil overhalen om op hem te stemmen. Hij wil nog een periode door als voorzitter, en wijst op de ervaringen die hij in die functie heeft opgedaan. Andere partijen vinden juist zijn partijkleur en eerdere uitspraken reden om te kiezen voor een andere voorzitter.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - "Klimaatbeleid, economische kracht en nationale veiligheid gaan voor ons hand in hand", zegt demissionair klimaatminister Sophie Hermans dinsdag in een korte toespraak op de klimaattop. Ze legt uit dat alle drie de onderwerpen samenkomen in het energiebeleid. "Energie is klimaat, energie is economie en vandaag de dag is energie ook veiligheid." Daarom wil Hermans de verduurzaming "op koers" houden. Ze zegt erbij dat het resultaat "stabiel, betaalbaar en toekomstbestendig" moet zijn.
3 uur geleden