CDA kiest pas in maart nieuwe partijvoorzitter
AMERSFOORT (ANP) - Pas in het voorjaar kiest het CDA een nieuwe voorzitter, die de opgestapte Hans Huibers moet vervangen. Dat zegt waarnemend partijvoorzitter Mark Buck desgevraagd aan het ANP. Huibers stapte op na anonieme kritiek in de media op zijn functioneren.
Een congres moet een nieuwe voorzitter aanwijzen. Het eerstvolgende congres van het CDA is in het najaar: dat zal het verkiezingscongres zijn. Maar het zal de partij niet lukken om voor die tijd de sollicitatieprocedure te openen, zegt Buck. Op het volgende congres in maart zullen leden pas stemmen op een nieuwe kandidaat-voorzitter. Buck blijft tot die tijd in principe waarnemend voorzitter.
Het congres in september staat in het teken van de verkiezingen: leden spreken zich uit over het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer. Dan zal ook de nieuwe lijsttrekker Henri Bontenbal officieel worden verkozen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beƫindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt nog steeds aan een "politiek besluit" om Lelystad Airport al dan niet te openen voor burgerluchtvaart. Dat zei demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat, BBB) in het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. Het "voornemen" is om het besluit nog dit jaar te nemen, maar zeker is dat niet.
6 uur geleden