CDA kiest pas in maart nieuwe partijvoorzitter
AMERSFOORT (ANP) - Pas in het voorjaar kiest het CDA een nieuwe voorzitter, die de opgestapte Hans Huibers moet vervangen. Dat zegt waarnemend partijvoorzitter Mark Buck desgevraagd aan het ANP. Huibers stapte op na anonieme kritiek in de media op zijn functioneren.
Een congres moet een nieuwe voorzitter aanwijzen. Het eerstvolgende congres van het CDA is in het najaar: dat zal het verkiezingscongres zijn. Maar het zal de partij niet lukken om voor die tijd de sollicitatieprocedure te openen, zegt Buck. Op het volgende congres in maart zullen leden pas stemmen op een nieuwe kandidaat-voorzitter. Buck blijft tot die tijd in principe waarnemend voorzitter.
Het congres in september staat in het teken van de verkiezingen: leden spreken zich uit over het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer. Dan zal ook de nieuwe lijsttrekker Henri Bontenbal officieel worden verkozen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma vindt dat er een "grote verantwoordelijkheid rust bij de vijf partijen" die hij vrijdag heeft ontvangen. Hij ziet dat er een coalitie gevormd moet worden door een combinatie van meerdere partijen uit het gezelschap van D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA en JA21. "Er is een beweging nodig om uit alle afgestreepte coalities er toch een te gaan bouwen."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een gesprek tussen informateur Sybrand Buma en de partijleiders van D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA en JA21 heeft nog geen doorbraak opgeleverd in de kabinetsformatie. Dat heeft D66-voorman Rob Jetten gezegd na afloop van het overleg. Dat was volgens Buma noodzakelijk, omdat hij onder meer door onderlinge blokkades op dit moment geen coalitiemogelijkheden ziet.
2 dagen geleden