CDA: kabinet geeft Oekraïne te veel voordeel van de twijfel
DEN HAAG (ANP) - De sussende woorden van het kabinet over de overplaatsing van Oekraïense MH17-aanklagers klinken te veel als de verdediging van Oekraïne zelf, vindt het CDA. De partij maakt zich zorgen over de medewerking van Oekraïne en is de enige niet.
Oekraïne vervangt vlak voor de rechtszaak over het neerhalen van het vliegtuig begint de twee Oekraïense officieren van justitie in het internationale onderzoeks- en vervolgingsteam. Het Nederlandse Openbaar Ministerie, minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken én minister-president Mark Rutte hebben Oekraïne daarop aangesproken, zegt verantwoordelijk minister Ferd Grapperhaus.
Oekraïne verzekerde Rutte, Blok en het OM dat de "continuïteit" van het onderzoek niet in het geding is, aldus Grapperhaus. Een belangrijke aanklager blijft als adviseur aan het onderzoeksteam verbonden.
Dat neemt de zorgen van Tweede Kamerlid Chris van Dam (CDA) nog niet weg. Hij vindt dat het kabinet "wel heel erg meedenkt in de beweging die Oekraïne nu maakt". Ook coalitiepartner D66 is kritisch.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief hoopt nog steeds op een "goed gesprek" met de vakbonden over het coalitieplan om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Bonden FNV, CNV en VCP hebben juist gezegd dat ze geen enkel overleg willen voeren zolang de AOW-plannen op tafel liggen.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
1 uur geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.
12 uur geleden