Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA: kabinet geeft Oekraïne te veel voordeel van de twijfel

CDA: kabinet geeft Oekraïne te veel voordeel van de twijfel

DEN HAAG (ANP) - De sussende woorden van het kabinet over de overplaatsing van Oekraïense MH17-aanklagers klinken te veel als de verdediging van Oekraïne zelf, vindt het CDA. De partij maakt zich zorgen over de medewerking van Oekraïne en is de enige niet.

Oekraïne vervangt vlak voor de rechtszaak over het neerhalen van het vliegtuig begint de twee Oekraïense officieren van justitie in het internationale onderzoeks- en vervolgingsteam. Het Nederlandse Openbaar Ministerie, minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken én minister-president Mark Rutte hebben Oekraïne daarop aangesproken, zegt verantwoordelijk minister Ferd Grapperhaus.

Oekraïne verzekerde Rutte, Blok en het OM dat de "continuïteit" van het onderzoek niet in het geding is, aldus Grapperhaus. Een belangrijke aanklager blijft als adviseur aan het onderzoeksteam verbonden.

Dat neemt de zorgen van Tweede Kamerlid Chris van Dam (CDA) nog niet weg. Hij vindt dat het kabinet "wel heel erg meedenkt in de beweging die Oekraïne nu maakt". Ook coalitiepartner D66 is kritisch.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

8 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

13 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

15 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

15 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

17 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

19 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

22 uur geleden