CDA heft Hoekstra op het schild
VERKIEZINGENDEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra wordt zaterdag op een digitaal verkiezingscongres tot lijsttrekker van het CDA benoemd. Hij wordt op het schild geheven omdat Hugo de Jonge vorige maand plotseling het lijsttrekkerschap opgaf. Hij heeft het naar eigen zeggen te druk met de bestrijding van de coronacrisis, maar binnen de partij werd ook aan zijn stoelpoten gezaagd.
Hoekstra was al lang binnen de partij de favoriet. Maar de minister van Financiën zei vorig jaar zomer geen gooi naar het leiderschap te doen omdat hij zich meer bestuurder dan beroepspoliticus zou voelen. Toen De Jonge de handdoek in de ring wierp kon Hoekstra "geen nee zeggen", zei hij nadat het partijbestuur een "klemmend beroep" op hem had gedaan.
De partij staat er nog niet heel florissant voor. In de peilingen staat ze al lang op verlies. In één peiling van vorige maand kreeg het CDA er wel twee zetels bij nadat bekend was geworden dat Hoekstra de kar zou gaan trekken. De christendemocraten zitten nu met negentien mannen en vrouwen in de Tweede Kamer.
Ook Forum voor Democratie houdt deze dag na een turbulente periode een digitale algemene ledenvergadering. Vorige maand implodeerde de partij van Thierry Baudet na ophef over antisemitische uitspraken in de jongerenbeweging. Veel kandidaat-volksvertegenwoordigers trokken zich terug. Baudet wist na een intern referendum weer de macht te krijgen. Forum kiest op deze vergadering onder meer nieuwe kandidaten voor de Tweede Kamer en stelt het verkiezingsprogramma vast.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
4 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
7 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
7 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.
9 uur geleden