CDA heft Hoekstra op het schild
VERKIEZINGENDEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra wordt zaterdag op een digitaal verkiezingscongres tot lijsttrekker van het CDA benoemd. Hij wordt op het schild geheven omdat Hugo de Jonge vorige maand plotseling het lijsttrekkerschap opgaf. Hij heeft het naar eigen zeggen te druk met de bestrijding van de coronacrisis, maar binnen de partij werd ook aan zijn stoelpoten gezaagd.
Hoekstra was al lang binnen de partij de favoriet. Maar de minister van Financiën zei vorig jaar zomer geen gooi naar het leiderschap te doen omdat hij zich meer bestuurder dan beroepspoliticus zou voelen. Toen De Jonge de handdoek in de ring wierp kon Hoekstra "geen nee zeggen", zei hij nadat het partijbestuur een "klemmend beroep" op hem had gedaan.
De partij staat er nog niet heel florissant voor. In de peilingen staat ze al lang op verlies. In één peiling van vorige maand kreeg het CDA er wel twee zetels bij nadat bekend was geworden dat Hoekstra de kar zou gaan trekken. De christendemocraten zitten nu met negentien mannen en vrouwen in de Tweede Kamer.
Ook Forum voor Democratie houdt deze dag na een turbulente periode een digitale algemene ledenvergadering. Vorige maand implodeerde de partij van Thierry Baudet na ophef over antisemitische uitspraken in de jongerenbeweging. Veel kandidaat-volksvertegenwoordigers trokken zich terug. Baudet wist na een intern referendum weer de macht te krijgen. Forum kiest op deze vergadering onder meer nieuwe kandidaten voor de Tweede Kamer en stelt het verkiezingsprogramma vast.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO, SP, Volt, ChristenUnie en DENK willen dat het kabinet toch overgaat tot evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) kondigde onlangs aan 12 miljoen euro te steken in zorg voor Gazanen in de regio, maar niet te kiezen voor behandeling in Nederland.
4 uur geleden