Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA geeft in een week 131.000 euro uit aan onlineadvertenties

CDA geeft in een week 131.000 euro uit aan onlineadvertenties

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen schroefden de uitgaven aan advertenties op Facebook, Instagram, Google en Facebook vorige week flink op. Het CDA gaf met bijna 131.000 euro met afstand het meest uit. Dat blijkt uit gegevens van Facebook en Google.

In de week van de eerste grote debatten op Radio 1 en RTL 4 lijken campagneteams ook online de eindsprint in te zetten naar de verkiezingen van 17 maart. De dertien partijen die volgens de Peilingwijzer kans maken op een zetel gaven vorige week (eindigend op zaterdag) samen bijna 316.000 euro uit aan onlineadvertenties, veruit het hoogste bedrag tot nu toe in de campagne. Het gaat hierbij met name om uitgaven van landelijke afdelingen van politieke partijen. Maar aankopen van advertenties voor individuele kandidaten, regionale afdelingen en gelieerde organisaties als jongerenafdelingen zijn ook meegenomen.

Na CDA gaf D66 het meest uit aan internetadvertenties, namelijk zo'n 71.000 euro. Daarna volgen GroenLinks (27.000 euro) en PvdA (23.000 euro). De in de peilingen veruit grootste partij VVD steekt daar met 11.000 euro bescheiden bij af. Nummer twee PVV gaf als gebruikelijk helemaal niets uit aan onlineadvertenties.

Bereik

Het gros van de internetuitgaven van het CDA gaat naar de landelijke pagina's van de partij op Facebook en Instagram. Daar zijn vooral lijsttrekker Wopke Hoekstra en tweede op de lijst Pieter Omtzigt te zien. Zo is ruim 5000 euro uitgegeven aan een advertentie met een foto van Hoekstra waarbij staat geschreven: "Kies voor 1 miljoen nieuwe huizen." Het bereik: zeker 450.000 mensen. Naast de woningmarkt gaan de advertenties over uiteenlopende thema's, van eenzaamheid, tot het leenstelsel voor studenten en het voornemen om het vertrouwen tussen burger en overheid te verbeteren.

Ook op de pagina van voormalig Lingo-presentatrice en nummer tien van het CDA, Lucille Werner, wordt opvallend veel geadverteerd: vorige week voor een bedrag van ruim 17.000 euro. De advertenties gaan vooral over sociale thema's als eenzaamheid en kansen op de arbeidsmarkt voor mensen met een handicap.

Deze gegevens komen uit rapporten van Facebook, waaronder ook Instagram valt, en Google, dat onder hetzelfde bedrijf valt als YouTube. Ongeveer 80 procent van de onlineadvertentiegelden van politieke partijen gingen vorige week naar Facebook en Instagram. Facebook communiceert geen precieze bedragen als het om lage uitgaven gaat. De genoemde bedragen zijn daarom schattingen.

Meer uit Politiek

Oppositie neemt VVD onder vuur om Gaza

HAAG (ANP) - De VVD is in een debat dinsdag over de situatie in Gaza zwaar onder vuur komen te liggen. Volgens een flink deel van de oppositie staat de regeringspartij niet open voor extra druk op Israël. "Ik wil liever effectieve maatregelen", reageerde VVD'er Eric van der Burg.

5 uur geleden
Staande ovatie van Kamer voor vertrekkend 'instituut' Omtzigt

DEN HAAG (ANP) - Scheidend Kamerlid Pieter Omtzigt kreeg een staande ovatie in de Tweede Kamer bij zijn afscheid. Voorzitter Martin Bosma zei dat Omtzigt "kwam als Kamerlid en gaat als instituut." In zijn toespraak roemde Bosma Omtzigt om zijn werklust en dossierkennis. "Zoals jij is er geen tweede."

8 uur geleden
Emotionele Omtzigt: onvoldoende zichtbaar bezig met kernproblemen

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt vindt dat de Haagse politiek "onvoldoende zichtbaar bezig is met de kernproblemen van Nederland oplossen". Dat zegt de gewezen fractievoorzitter van NSC in een persverklaring bij zijn afscheid, zichtbaar geëmotioneerd. Hij hekelt dat "de tent in de fik staat" als er vijf lintjes niet ondertekend worden, terwijl problemen als de afwikkeling van het toeslagenschandaal voortduren.

14 uur geleden
Rijksuitgaven stijgen harder dan mag, zegt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De pas bijgestelde rijksbegroting voldoet niet volledig aan de Europese begrotingsregels. De uitgaven nemen de komende jaren sterker toe dan is toegestaan. Dat schrijft de Raad van State in een rapport over de voorjaarsnota die het kabinet vorige maand heeft ingediend.

14 uur geleden
Raad van State kritisch over versoepeling schadeaanpak Groningen

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State ziet enkele nadelen aan een voorstel om soepeler om te gaan met schade die mogelijk veroorzaakt is door de aardgaswinning in Groningen en Drenthe. Dat schrijft de belangrijkste raadgever van het kabinet op het gebied van wetgeving in een maandag gepubliceerd advies.

1 dag geleden
GroenLinks-PvdA pleit voor landelijke selectie van cold cases

DEN HAAG (ANP) - De politie moet landelijk kiezen naar welke onopgeloste strafzaken nieuw onderzoek komt. Dat staat in een plan dat GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer zaterdag presenteert samen met de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers. Op die manier zouden kansrijke cold cases eerder aan bod kunnen komen.

3 dagen geleden
Kamerlid dat ook demissionair minister is, kan worden vervangen

DEN HAAG (ANP) - Bewindspersonen die bij verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren, zouden in het parlement tijdelijk vervangen moeten worden zolang ze nog in een demissionair kabinet zitten. Nu vervullen de betrokkenen een dubbele functie, omdat ze als parlementariër al worden geïnstalleerd terwijl ze ook nog bewindspersoon zijn tijdens de formatieperiode. Het kabinet wil een vervangingsregeling voor deze demissionaire bestuursperiode maken, schrijft minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.

4 dagen geleden