CDA-gedeputeerde Limburg: stikstofdeadline 2030 gaan we niet doen
DEN HAAG (ANP) - CDA-gedeputeerde in Limburg Madeleine van Toorenburg zegt niet te willen meewerken aan het doel van het kabinet om de stikstofuitstoot per 2030 te halveren. Daarmee gaat ze in tegen het beleid van de coalitie in Den Haag waar haar eigen partij CDA onderdeel van is. Ook denkt ze dat de stikstofuitstoot van boeren beter in samenwerking met boeren omlaag kan worden gebracht en dat uitkoop van agrarische bedrijven dan niet nodig is, zegt ze bij WNL Op Zondag.
"We gaan het ook in de provincies gewoon niet doen", zegt Van Toorenburg over het doel om ervoor te zorgen dat de stikstofuitstoot per 2030 is gehalveerd. In Limburg zegt ze met honderd bedrijven om tafel te zitten die graag willen stoppen. Ze denkt dat het beter is om met die bedrijven in gesprek te gaan.
"Iedereen zit in de loopgraven over die laatste fase", zegt Van Toorenburg over het moment dat de deadline niet wordt gehaald en er aan het uitkopen van boeren wordt gedacht. "Ik wil ze (de boeren red.) eigenlijk in de energie hebben aan het begin."
Verwijt aan Den Haag
Ze verwijt politici in Den Haag dat ze "blijven doorzeuren" over 2030 en uitkoop. Ze vindt dat "geklets" dat moet stoppen "als we dit land een beetje bestuurbaar willen houden".
In Limburg wordt net als in andere provincies na de verkiezingen onderhandeld over de vorming van een nieuw college van Gedeputeerde Staten. Dan zal ook blijken of Van Toorenburg haar functie behoudt. De CDA-prominent staat op de lijst voor de Eerste Kamer. Maar volgens de meest recente prognose van de uitslag staat ze net niet op een verkiesbare plaats.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
1 dag geleden