CDA-Europarlementariër De Lange in team Eurocommissaris Hoekstra
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariër Esther de Lange verlaat het Europarlement om het hoofd te worden van het team dat de Nederlandse Eurocommissaris Wopke Hoekstra van klimaat steunt. Dat bevestigt De Lange's medewerker na een bericht van de Telegraaf.
De baan van kabinetschef, zoals dat in Brussel heet, komt vrij omdat de huidige kabinetschef Diederik Samsom daarmee stopt. Samsom blijft wel aan de commissie verbonden om aan het klimaatbeleid te werken, maar dus niet langer in het team van Hoekstra.
De Lange neemt de functie per 15 februari van Samsom over. De Lange zit sinds 2007 voor het CDA in het Europees Parlement. Het CDA maakt deel uit van de grotere fractie van de Europese Volkspartij, waarin allerlei gelijkgezinde partijen verenigd zijn uit verschillende Europese landen.
Eurocommissaris Hoekstra is net als De Lange lid van het CDA. Samsom was voor hij naar Brussel vertrok Tweede Kamerlid voor de PvdA.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
9 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
16 uur geleden