Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA-Europarlementariër De Lange in team Eurocommissaris Hoekstra

CDA-Europarlementariër De Lange in team Eurocommissaris Hoekstra

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariër Esther de Lange verlaat het Europarlement om het hoofd te worden van het team dat de Nederlandse Eurocommissaris Wopke Hoekstra van klimaat steunt. Dat bevestigt De Lange's medewerker na een bericht van de Telegraaf.

De baan van kabinetschef, zoals dat in Brussel heet, komt vrij omdat de huidige kabinetschef Diederik Samsom daarmee stopt. Samsom blijft wel aan de commissie verbonden om aan het klimaatbeleid te werken, maar dus niet langer in het team van Hoekstra.

De Lange neemt de functie per 15 februari van Samsom over. De Lange zit sinds 2007 voor het CDA in het Europees Parlement. Het CDA maakt deel uit van de grotere fractie van de Europese Volkspartij, waarin allerlei gelijkgezinde partijen verenigd zijn uit verschillende Europese landen.

Eurocommissaris Hoekstra is net als De Lange lid van het CDA. Samsom was voor hij naar Brussel vertrok Tweede Kamerlid voor de PvdA.

Meer uit Binnenland

Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

40 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

41 minuten geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

4 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

6 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

8 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

8 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden