
CDA-Europarlementariër De Lange in team Eurocommissaris Hoekstra
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariër Esther de Lange verlaat het Europarlement om het hoofd te worden van het team dat de Nederlandse Eurocommissaris Wopke Hoekstra van klimaat steunt. Dat bevestigt De Lange's medewerker na een bericht van de Telegraaf.
De baan van kabinetschef, zoals dat in Brussel heet, komt vrij omdat de huidige kabinetschef Diederik Samsom daarmee stopt. Samsom blijft wel aan de commissie verbonden om aan het klimaatbeleid te werken, maar dus niet langer in het team van Hoekstra.
De Lange neemt de functie per 15 februari van Samsom over. De Lange zit sinds 2007 voor het CDA in het Europees Parlement. Het CDA maakt deel uit van de grotere fractie van de Europese Volkspartij, waarin allerlei gelijkgezinde partijen verenigd zijn uit verschillende Europese landen.
Eurocommissaris Hoekstra is net als De Lange lid van het CDA. Samsom was voor hij naar Brussel vertrok Tweede Kamerlid voor de PvdA.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als ergens ruimte voor bedrijven verdwijnt, moet elders nieuwe ruimte bij komen. Dat uitgangspunt staat in een 'visie' die Vincent Karremans, de nieuwe demissionair minister voor Economische Zaken, met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met Israëlische organisaties via het onderzoeks- en innovatieprogramma Horizon Europe. Het college van bestuur (CvB) wacht eerst de uitkomsten van Europees onderzoek af naar de naleving van het associatieverdrag met Israël.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Provinciale Staten van Limburg hebben ingestemd met de aankoop van 354 hectare grond in de buurt van industriegebied Chemelot. Limburg wil de grond met de gemeente Sittard-Geleen overnemen van voedingsconcern dsm-firmenich, onder meer voor de bouw van een hoogspanningsstation. Met de aankoop is zo'n 26 miljoen euro gemoeid, waarvan beide overheden de helft betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statushouders krijgen geen voorrang meer bij het huren van een sociale huurwoning, zo wil het demissionaire kabinet. De ministerraad keurde vrijdag dit wetsvoorstel van woonminister Mona Keijzer goed, waarna het nu voor advies naar de Raad van State gaat.
2 uur geleden