Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en SP willen nieuw alternatief voor sociale werkplaats

CDA en SP willen nieuw alternatief voor sociale werkplaats

DEN HAAG (ANP) - SP en CDA willen dat mensen met een arbeidsbeperking aan de slag kunnen in een sociale werkvoorziening nieuwe stijl, een Sociaal Ontwikkelbedrijf. De twee partijen werken aan een initiatiefnota hiertoe, stelden ze donderdag in een debat over armoede en schulden. Het plan viel niet slecht in de Kamer, maar er zijn vragen over de financiering ervan. "Anders is het voorstel een wassen neus", schamperde de PvdA vooral in de richting van regeringspartij CDA.

Sinds de invoering van de participatiewet in 2015 zijn sociale werkplaatsen gesloten. Het idee was dat mensen met een arbeidsbeperking een baan zouden vinden bij reguliere bedrijven. Maar dat is niet genoeg gebeurd, staat in een evaluatie van het Sociaal en Cultuur Planbureau (SCP).

SP en CDA willen kijken hoe ze de voormalige sociale werkvoorzieningen nieuw leven kunnen inblazen en omvormen tot een netwerk van sociale ontwikkelbedrijven. SP-Kamerlid Jasper van Dijk: "Mensen met een arbeidsbeperking hebben net zoveel recht op werk als ieder ander. Het is een kwestie van beschaving om dit te regelen." René Peters van het CDA is het met hem eens. "In ons voorstel gaan we goed kijken naar de mogelijkheden. Voor de één is dat ontwikkeling richting een zelfstandige baan, de ander zit beter op zijn plek in een beschermde omgeving. In een eerlijke economie staat niemand langs de kant."

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

3 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

3 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

3 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

3 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

3 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

5 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

6 uur geleden