CDA en SP willen nieuw alternatief voor sociale werkplaats
DEN HAAG (ANP) - SP en CDA willen dat mensen met een arbeidsbeperking aan de slag kunnen in een sociale werkvoorziening nieuwe stijl, een Sociaal Ontwikkelbedrijf. De twee partijen werken aan een initiatiefnota hiertoe, stelden ze donderdag in een debat over armoede en schulden. Het plan viel niet slecht in de Kamer, maar er zijn vragen over de financiering ervan. "Anders is het voorstel een wassen neus", schamperde de PvdA vooral in de richting van regeringspartij CDA.
Sinds de invoering van de participatiewet in 2015 zijn sociale werkplaatsen gesloten. Het idee was dat mensen met een arbeidsbeperking een baan zouden vinden bij reguliere bedrijven. Maar dat is niet genoeg gebeurd, staat in een evaluatie van het Sociaal en Cultuur Planbureau (SCP).
SP en CDA willen kijken hoe ze de voormalige sociale werkvoorzieningen nieuw leven kunnen inblazen en omvormen tot een netwerk van sociale ontwikkelbedrijven. SP-Kamerlid Jasper van Dijk: "Mensen met een arbeidsbeperking hebben net zoveel recht op werk als ieder ander. Het is een kwestie van beschaving om dit te regelen." René Peters van het CDA is het met hem eens. "In ons voorstel gaan we goed kijken naar de mogelijkheden. Voor de één is dat ontwikkeling richting een zelfstandige baan, de ander zit beter op zijn plek in een beschermde omgeving. In een eerlijke economie staat niemand langs de kant."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
8 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
9 uur geleden