Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en PvdA willen kooppremie voor starters op woningmarkt

CDA en PvdA willen kooppremie voor starters op woningmarkt

DEN HAAG (ANP) - De overheid zou starters op de woningmarkt moeten helpen, door een deel van de aankoopprijs van hun nieuwbouwhuis voor te schieten. Deze lening zouden ze dan tegen gunstige voorwaarden (deels) moeten terugbetalen.

Dit voorstel willen CDA en de Partij van de Arbeid maandag doen, als de woonbegroting van het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt behandeld. Ze denken dat het starters kan helpen er tussen te komen op de oververhitte woningmarkt, en vragen het kabinet de mogelijkheden te onderzoeken. Ze denken aan een bedrag van zo'n 50.000 euro, hoewel dat wellicht nog kan verschillen per regio.

Jaar na jaar komen er minder starters bij op de koopmarkt, stellen de twee partijen. "Een koperskorting kan een grote groep jongeren aan een eigen woning helpen, waar zij nu vaak aangewezen zijn op dure huur", zegt CDA-Kamerlid Julius Terpstra.

"De prijzen zijn torenhoog en veel starters leggen het af tegen beleggers, die vervolgens een hoge huur vragen voor dezelfde woning", aldus PvdA'er Henk Nijboer. "Met een kooppremie voor een eerste nieuwbouwwoning krijgen starters met een normaal inkomen ook de kans om ertussen te komen en hun toekomst vorm te geven."

Het CDA kwam eerder al met ideeën om starters te helpen op de woningmarkt. Zo zouden banken en hypotheekverstrekkers bij hen niet alleen van een inkomen moeten uitgaan, maar ook moeten kijken naar bewijzen dat de betrokkenen al lange tijd een hoge huur betalen. Vaak verdienen starters net iets te veel om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning, maar kunnen ze ook niet genoeg hypotheek krijgen voor een koopwoning. Daarom zijn ze vaak veroordeeld tot een dure huurwoning.

Meer uit Politiek

Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

2 dagen geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

2 dagen geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

2 dagen geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

2 dagen geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

2 dagen geleden