Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en PvdA willen boete voor delen mishandelingsvideo's

CDA en PvdA willen boete voor delen mishandelingsvideo's

DEN HAAG (ANP) - Het CDA en de PvdA willen dat mensen die mishandelingsvideo's delen gestraft kunnen worden, bevestigen Tweede Kamerleden Anne Kuik (CDA) en Songül Mutluer (PvdA) berichtgeving van het AD. De straf zou gaan om een boete die zou kunnen oplopen tot 9000 euro.

De Kamerleden zeggen dat er voldoende steun voor het voorstel is in de Tweede Kamer. Directe aanleiding voor het plan is een video waar een man wordt geslagen en op het spoor wordt gegooid op station Bijlmer ArenA in Amsterdam.

Het is volgens Kuik en Mutluer belangrijk dat mensen ingrijpen als ze iets ernstigs zien gebeuren en dat ze niet gaan filmen. De wetgeving moet zich vooral richten op de "originele bron". De persoon die het filmt en uploadt dus.

Verantwoordelijkheid nemen

Het plan klinkt interessant, zegt minister Dilan Yeşilgöz (Justitie) in een eerste reactie. Ze wijst er op dat dit soort filmpjes al bij strafzaken betrokken worden. "Het is dus niet zo dat je dan per definitie vrijuit gaat." Iedereen moet volgens haar zijn verantwoordelijkheid nemen en dit soort zaken niet verspreiden.

Voor het incident in Amsterdam zijn in totaal elf verdachten aangehouden, van wie er nog acht worden verdacht van poging tot doodslag. De meeste verdachten zijn minderjarig.

Meer uit Politiek

Nieuw minderheidskabinet wordt op 23 februari beëdigd

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.

1 dag geleden
Discriminerende taal online normaler door gebruik in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Kamer: vertel vrouwen of ze dicht borstweefsel hebben

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.

1 dag geleden
Tielen: kabinet gaat nu niet meer investeren in vrouwengezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.

1 dag geleden
Hermans: geen zorgen over gasvoorraad, wel 'vinger aan de pols'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.

1 dag geleden
Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

2 dagen geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

2 dagen geleden