Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en PvdA willen boete voor delen mishandelingsvideo's

CDA en PvdA willen boete voor delen mishandelingsvideo's

DEN HAAG (ANP) - Het CDA en de PvdA willen dat mensen die mishandelingsvideo's delen gestraft kunnen worden, bevestigen Tweede Kamerleden Anne Kuik (CDA) en Songül Mutluer (PvdA) berichtgeving van het AD. De straf zou gaan om een boete die zou kunnen oplopen tot 9000 euro.

De Kamerleden zeggen dat er voldoende steun voor het voorstel is in de Tweede Kamer. Directe aanleiding voor het plan is een video waar een man wordt geslagen en op het spoor wordt gegooid op station Bijlmer ArenA in Amsterdam.

Het is volgens Kuik en Mutluer belangrijk dat mensen ingrijpen als ze iets ernstigs zien gebeuren en dat ze niet gaan filmen. De wetgeving moet zich vooral richten op de "originele bron". De persoon die het filmt en uploadt dus.

Verantwoordelijkheid nemen

Het plan klinkt interessant, zegt minister Dilan Yeşilgöz (Justitie) in een eerste reactie. Ze wijst er op dat dit soort filmpjes al bij strafzaken betrokken worden. "Het is dus niet zo dat je dan per definitie vrijuit gaat." Iedereen moet volgens haar zijn verantwoordelijkheid nemen en dit soort zaken niet verspreiden.

Voor het incident in Amsterdam zijn in totaal elf verdachten aangehouden, van wie er nog acht worden verdacht van poging tot doodslag. De meeste verdachten zijn minderjarig.

Meer uit Politiek

Baudet over ophef: iemand heeft ooit schoenveters niet gestrikt

AMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.

9 uur geleden
PVV-leider Wilders dankt kiezers voor 'prachtige resultaten'

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.

9 uur geleden
PVV Terneuzen verklaart winst deels uit verzet tegen komst azc

TERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."

9 uur geleden
Lidewij de Vos (FVD): morgen begint enorme klus

AMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.

9 uur geleden
Jetten snapt frustratie om azc's, benadrukt eerlijke verdeling

BREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.

10 uur geleden
Verschuivingen exitpoll en voorlopige uitslag Noardeast-Fryslân

DOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.

10 uur geleden
Klaver ziet GL-PvdA 'fors winnen' ten opzichte van het najaar

LEIDEN (ANP) - Jesse Klaver ziet zijn partij GroenLinks-PvdA "fors winnen" ten opzichte van de landelijke verkiezingen in november. Leden van de partij hebben de "rug gerecht", zei hij op een bijeenkomst in Leiden.

10 uur geleden