CDA en GroenLinks: steden hebben meer groen nodig
DEN HAAG (ANP) - Steden moeten meer groen hebben, vinden het CDA en GroenLinks. Het komt het welzijn van bewoners ten goede en de steden zijn zo beter bestand tegen hitte en wateroverlast, denken de partijen. Laura Bromet (GroenLinks) en Maurits von Martels (CDA) overhandigen donderdag een initiatiefnota met die strekking aan demissionair Landbouwminister Carola Schouten.
De indieners willen dat de daken van nieuwbouwhuizen vaker van begroeiing, zoals mos, worden voorzien. Deze 'groene daken' houden meer water vast, waardoor bij een hoosbui de druk op waterafvoer beperkt blijft. Ook blijven ze koeler dan reguliere daken. Verder is het "zeer wenselijk" als mensen niet verder dan 350 meter bij groen vandaan wonen voor ontspanning, zoals parken of natuur. Daarnaast willen de partijen groenere schoolpleinen.
"Als we praten over bouwen, wordt er nog teveel in stenen gedacht", aldus Von Martels. Bromet benadrukt dat het CDA en GroenLinks het lang niet altijd eens zijn wat betreft natuurbeleid. "Maar we zien allebei de noodzaak voor meer groen en meer biodiversiteit in de bebouwde omgeving."
Versnipperd
Volgens Bromet en Von Martels is de vergroening van steden nu nog te versnipperd. Ze willen daarom een aanspreekpunt voor provincies en gemeentes voor de uitvoering van vergroeningsplannen. Ook moet de verantwoordelijkheid voor vergroening meer bij het Rijk komen te liggen.
Hoewel de plannen van GroenLinks en het CDA gaan kosten, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
11 uur geleden