CDA en GroenLinks: steden hebben meer groen nodig
DEN HAAG (ANP) - Steden moeten meer groen hebben, vinden het CDA en GroenLinks. Het komt het welzijn van bewoners ten goede en de steden zijn zo beter bestand tegen hitte en wateroverlast, denken de partijen. Laura Bromet (GroenLinks) en Maurits von Martels (CDA) overhandigen donderdag een initiatiefnota met die strekking aan demissionair Landbouwminister Carola Schouten.
De indieners willen dat de daken van nieuwbouwhuizen vaker van begroeiing, zoals mos, worden voorzien. Deze 'groene daken' houden meer water vast, waardoor bij een hoosbui de druk op waterafvoer beperkt blijft. Ook blijven ze koeler dan reguliere daken. Verder is het "zeer wenselijk" als mensen niet verder dan 350 meter bij groen vandaan wonen voor ontspanning, zoals parken of natuur. Daarnaast willen de partijen groenere schoolpleinen.
"Als we praten over bouwen, wordt er nog teveel in stenen gedacht", aldus Von Martels. Bromet benadrukt dat het CDA en GroenLinks het lang niet altijd eens zijn wat betreft natuurbeleid. "Maar we zien allebei de noodzaak voor meer groen en meer biodiversiteit in de bebouwde omgeving."
Versnipperd
Volgens Bromet en Von Martels is de vergroening van steden nu nog te versnipperd. Ze willen daarom een aanspreekpunt voor provincies en gemeentes voor de uitvoering van vergroeningsplannen. Ook moet de verantwoordelijkheid voor vergroening meer bij het Rijk komen te liggen.
Hoewel de plannen van GroenLinks en het CDA gaan kosten, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
4 uur geleden