CDA en GroenLinks: steden hebben meer groen nodig
DEN HAAG (ANP) - Steden moeten meer groen hebben, vinden het CDA en GroenLinks. Het komt het welzijn van bewoners ten goede en de steden zijn zo beter bestand tegen hitte en wateroverlast, denken de partijen. Laura Bromet (GroenLinks) en Maurits von Martels (CDA) overhandigen donderdag een initiatiefnota met die strekking aan demissionair Landbouwminister Carola Schouten.
De indieners willen dat de daken van nieuwbouwhuizen vaker van begroeiing, zoals mos, worden voorzien. Deze 'groene daken' houden meer water vast, waardoor bij een hoosbui de druk op waterafvoer beperkt blijft. Ook blijven ze koeler dan reguliere daken. Verder is het "zeer wenselijk" als mensen niet verder dan 350 meter bij groen vandaan wonen voor ontspanning, zoals parken of natuur. Daarnaast willen de partijen groenere schoolpleinen.
"Als we praten over bouwen, wordt er nog teveel in stenen gedacht", aldus Von Martels. Bromet benadrukt dat het CDA en GroenLinks het lang niet altijd eens zijn wat betreft natuurbeleid. "Maar we zien allebei de noodzaak voor meer groen en meer biodiversiteit in de bebouwde omgeving."
Versnipperd
Volgens Bromet en Von Martels is de vergroening van steden nu nog te versnipperd. Ze willen daarom een aanspreekpunt voor provincies en gemeentes voor de uitvoering van vergroeningsplannen. Ook moet de verantwoordelijkheid voor vergroening meer bij het Rijk komen te liggen.
Hoewel de plannen van GroenLinks en het CDA gaan kosten, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden