Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en D66 willen zomeronderwijs voor kwetsbare leerlingen

CDA en D66 willen zomeronderwijs voor kwetsbare leerlingen

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen CDA en D66 willen dat er in het hele land zomeronderwijs komt voor kinderen met een moeilijke thuissituatie. Veel van deze leerlingen hebben nauwelijks thuisonderwijs gevolgd en kampen nu met leerachterstanden, aldus de Kamerleden Michel Rog en Paul van Meenen.

Aanleiding voor het voorstel zijn berichten over duizenden leerlingen die 'zoek' waren in de weken dat scholen dicht waren en alleen online les werd gegeven. Maar het is ook bedoeld voor kinderen die om een andere reden maar weinig thuis hebben kunnen werken, bijvoorbeeld omdat zij geen internet hebben.

Rog en Van Meenen wijzen erop dat door de coronacrisis scholen dit jaar minder aanvragen hebben ingediend dan anders voor subsidies op zomeronderwijs. Zij willen dat op zijn minst het geld dat daardoor op de plank blijft liggen, gebruikt wordt om een landelijk dekkend aanbod mogelijk te maken.

De Tweede Kamer debatteert donderdag over de situatie in het onderwijs. Het kabinet maakte vorige week bekend dat de basisscholen na de meivakantie de deuren weer openen. Leerlingen gaan in eerste instantie de helft van de tijd naar school. In het voortgezet onderwijs gaan de scholen naar verwachting 1 juni weer open.

Meer uit Politiek

Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

1 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

1 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

2 uur geleden
Zorgministers willen sector spreken voordat ze besluiten nemen

DEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.

2 uur geleden
Schoof draagt voorzittershamer ministerraad over aan Jetten

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.

3 uur geleden
Protestgeluiden van XR te horen tijdens bordesscène

DEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.

6 uur geleden
Alle ministers en staatssecretarissen van kabinet-Jetten beëdigd

DEN HAAG (ANP) - Alle bewindspersonen van het nieuwe kabinet zijn beëdigd ten overstaan van koning Willem-Alexander. Inclusief premier Rob Jetten zitten achttien ministers en tien staatssecretarissen in het kabinet. De ministers die ook al in het kabinet-Schoof zaten, hoefden niet opnieuw een eed of belofte af te leggen, de staatssecretarissen wel.

7 uur geleden