Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en D66 willen zomeronderwijs voor kwetsbare leerlingen

CDA en D66 willen zomeronderwijs voor kwetsbare leerlingen

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen CDA en D66 willen dat er in het hele land zomeronderwijs komt voor kinderen met een moeilijke thuissituatie. Veel van deze leerlingen hebben nauwelijks thuisonderwijs gevolgd en kampen nu met leerachterstanden, aldus de Kamerleden Michel Rog en Paul van Meenen.

Aanleiding voor het voorstel zijn berichten over duizenden leerlingen die 'zoek' waren in de weken dat scholen dicht waren en alleen online les werd gegeven. Maar het is ook bedoeld voor kinderen die om een andere reden maar weinig thuis hebben kunnen werken, bijvoorbeeld omdat zij geen internet hebben.

Rog en Van Meenen wijzen erop dat door de coronacrisis scholen dit jaar minder aanvragen hebben ingediend dan anders voor subsidies op zomeronderwijs. Zij willen dat op zijn minst het geld dat daardoor op de plank blijft liggen, gebruikt wordt om een landelijk dekkend aanbod mogelijk te maken.

De Tweede Kamer debatteert donderdag over de situatie in het onderwijs. Het kabinet maakte vorige week bekend dat de basisscholen na de meivakantie de deuren weer openen. Leerlingen gaan in eerste instantie de helft van de tijd naar school. In het voortgezet onderwijs gaan de scholen naar verwachting 1 juni weer open.

Meer uit Politiek

D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

1 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

1 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

1 uur geleden
Minister werkt nog steeds aan 'politiek besluit' Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt nog steeds aan een "politiek besluit" om Lelystad Airport al dan niet te openen voor burgerluchtvaart. Dat zei demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat, BBB) in het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. Het "voornemen" is om het besluit nog dit jaar te nemen, maar zeker is dat niet.

1 uur geleden
Kabinet komt vóór kerst met plannen voor mentale gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over de mentale gezondheid van Nederlanders. De Tweede Kamer ontvangt daarom vóór de kerst een brief van demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) over welke maatregelen het kabinet wil nemen. Dat beloofde de VVD'er tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Buma: laat D66, VVD, CDA akkoord maken voor 'stabiel kabinet'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma raadt D66, VVD en CDA aan een akkoord voor te bereiden dat de basis moet worden van een "stabiel kabinet". Dat schrijft hij in zijn eindverslag, dat hij maandag heeft gepresenteerd.

1 dag geleden
Informateur Buma komt maandag al met verslag

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma komt maandag aan het eind van de middag al met zijn eindverslag, meldt het Bureau Kabinetsformatie. Hij had tot dinsdag de tijd om het stuk in te leveren. Woensdag debatteert de Tweede Kamer over het verslag.

1 dag geleden