Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en D66 willen Europese druk op China om corona-onderzoek

CDA en D66 willen Europese druk op China om corona-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet druk zetten op China om internationaal onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus toe te laten. Coalitiepartijen CDA en D66 roepen het kabinet op zich hiervoor hard te maken in Brussel.

China reageerde woedend op eerdere suggesties om de oorsprong van het virus en de reactie van de Chinese overheid op de uitbraak in Wuhan te onderzoeken. Maar zo'n onderzoek is van groot belang, vinden de partijen. Het land moet daarom onderzoekers van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) toestaan hun werk te laten doen en medewerking verlenen aan het onderzoek.

"We moeten precies weten waar het virus vandaan komt om te kunnen leren voor de toekomst", zegt CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. "Alleen als alle EU-landen dat uitdragen, kun je druk uitoefenen op China."

Volgens minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken ligt de focus voorlopig nog even op het bestrijden van het virus. Maar "als er weer mensen beschikbaar zijn voor evaluatie en het kunnen aanwijzen waar iets mis is gegaan, dan moet iedereen daar ook in transparantie aan meewerken", zegt de bewindsman.

Meer uit Binnenland

Zoektocht naar vermiste Mick uit Helmond gaat verder

HELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

5 minuten geleden
KNMI breidt code oranje om gladheid uit

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.

3 uur geleden
Code oranje in Utrecht en Gelderland om gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - In een strook over het midden van het land kan zaterdagochtend plaatselijk 5 tot 10 centimeter sneeuw vallen. Het KNMI heeft daarom code oranje uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland. In de rest van het land geldt code geel.

3 uur geleden
Zoekactie naar 19-jarige in Helmond beëindigd, zaterdag verder

HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.

9 uur geleden
Vermiste 19-jarige met verstandelijke beperking nog niet gevonden

HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.

15 uur geleden
Arriva verlengt perroncontroles in Emmen tegen zwartrijden

EMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.

15 uur geleden
Roemer vraagt meer aandacht voor mensen buiten de samenleving

MAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.

16 uur geleden