Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA en D66: snel investeren in woningen en verbinding Almere

CDA en D66: snel investeren in woningen en verbinding Almere

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen CDA en D66 pleiten voor forse investeringen in woningbouw en infrastructuur in Almere. Er moeten snel tienduizenden woningen komen in Almere Pampus en een brug of tunnel om het gebied beter te verbinden met Amsterdam.

Het plan moet vooral de woningdruk in Amsterdam verlichten. De partijen willen 25.000 woningen laten bouwen om 50.000 tot 60.000 mensen te huisvesten in Almere Pampus, dat in handen van het Rijk is.

Het geld voor de plannen moet voor een deel uit het investeringsfonds komen dat het kabinet voornemens is op te richten. Het kabinet is van plan om miljarden te lenen om te investeren in langdurige economische groei.

Woningmarkt

De tekorten op de woningmarkt zijn, vooral in Amsterdam, "schrijnend", zegt CDA-voorman Pieter Heerma. "De prijzen rijzen de pan uit. Almere Pampus kan eraan bijdragen daar verandering in te brengen door meer betaalbare woningen te realiseren." Een rijk land als Nederland moet die problemen "zichzelf aanrekenen", zegt D66-leider Rob Jetten. "We moeten en kunnen beter. Ieder antwoord op die problemen begint bij één simpel woord: bouwen."

Bouwen in Almere Pampus en een betere verbinding met Amsterdam werden lange tijd gezien als "stip op de horizon". In 2013 besloot het vorige kabinet hier pas weer naar te kijken in 2025. Eerst moesten er 25.000 extra woningen bijkomen in Almere. "Dat aantal is eerder gehaald dan toentertijd werd geraamd," dus willen de partijen dat er sneller wordt gebouwd op Pampus.

IJmeerverbinding

Ook de verbinding over of onder het IJmeer moet versneld worden. De aanleg van een brug zou ongeveer 2,2 miljard euro kosten, de tunnel 2,5 tot 2,9 miljard euro, werd in 2012 berekend.

In het beste geval, als er snel een besluit wordt genomen over een IJmeerverbinding, zou er over krap vijf jaar gebouwd kunnen worden in Pampus. Voor de regio is een goede verbinding met Amsterdam een voorwaarde voor verdere groei. Het kabinet kondigde vorig jaar al een onderzoek aan naar de bereikbaarheid van Almere.

Meer uit Politiek

Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

3 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

10 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

11 uur geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

11 uur geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

14 uur geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

15 uur geleden
Ministerie laat nog niks los over terugkeer opvarenden Hondius

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."

16 uur geleden