CDA en D66 niet akkoord, JA21 redelijk positief over onderwijs
DEN HAAG (ANP) - Het CDA en D66 gaan nog niet akkoord met het voorstel van de coalitie om de bezuinigingen op het onderwijs te beperken. "Zolang het niet goed genoeg is praten we door", zei Rob Jetten (D66) voor aanvang van een nieuwe ronde van overleg dat vrij kort duurde.
Ook Henri Bontenbal (CDA) gaf aan nog niet akkoord te zijn. Inhoudelijk wilde hij niet op de zaken ingaan. Alleen Joost Eerdmans van JA21 zei "redelijk positief" te zijn over het voorstel van de coalitie aan het onderhandelende oppositieblok van D66, CDA, SGP, ChristenUnie en JA21.
Na een uurtje vertrok iedereen weer voor intern overleg. Aan het begin van de avond worden de onderhandelingen hervat. VVD-leider Dilan Yeşilgöz herhaalde dat de coalitie de oppositie "flink" is tegemoetgekomen en dat het om een eindbod gaat. Volgens Jetten moet er echter nog worden doorgepraat. "We zijn er zeker nog niet."
Woede om uitlekken voorstel
Het voorstel van de coalitie lekte eerder op de dag snel uit. Daar was Bontenbal boos over. "Wat me wel ontzettend irriteert, is dat de stukken op straat liggen, daar kun je me pislink mee maken. Het was duidelijk dat het niet uit de oppositie kwam." Hij zei het aan te zullen kaarten tijdens het nieuwe overleg.
In het voorstel van de coalitie staat onder meer dat de langstudeerboete wordt geschrapt en de bezuinigingen op de maatschappelijke diensttijd grotendeels worden teruggedraaid. Ook wordt er minder bezuinigd op wetenschappelijk onderzoek en beurzen voor startende wetenschappers.
'Politiek is geven en nemen'
Het oppositieblok stelde eerder voor om 1,3 miljard van de 2 miljard aan bezuinigingen te schrappen. Dat de coalitie ze maar deels tegemoetkomt, snapt Eerdmans. "Politiek is geven en nemen." De verwachting is niet dat de partijen er woensdag al uitkomen. Waar de coalitie het allemaal van wil betalen, is nog steeds niet aan de orde geweest. Met die dekking moet de oppositie ook instemmen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
10 uur geleden