CDA en CU: zo snel mogelijk verbod op lachgas en designerdrugs
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet moet zo snel mogelijk werk maken van een verbod op lachgas en zogenoemde designerdrugs. Dat vinden CDA en ChristenUnie. De twee partijen zullen er woensdag op aandringen tijdens een debat over het drugsbeleid van de overheid.
Het kabinet is voor een verbod op het recreatief gebruik van lachgas en nieuwe chemische genotsmiddelen, maar minister Ferd Grapperhaus gaf in april aan dat de invoering ervan aan een volgend kabinet is. Het handhaven van een verbod vergt extra inzet van de politie en daar maakt het demissionaire kabinet geen geld meer voor vrij, aldus de bewindsman.
Bij designerdrugs gaat het om middelen die lijken op drugs die al zijn verboden, maar vanwege een andere chemische samenstelling nog niet onder de wet vallen. Het idee is dat ze onder de Opiumwet komen te vallen, maar ook dat is uitgesteld.
De twee christelijke partijen nemen geen genoegen met het uitstel. Volgens CDA-Kamerlid Anne Kuik is het gebruik van lachgas en designerdrugs "helemaal uit de klauwen gelopen".
"We zien neurologische schade bij jongeren. Ook het gebruik in het verkeer is een trend die levensgevaarlijk is. Een landelijk verbod zorgt voor duidelijkheid en voorkomt maatschappelijke kosten die deze rommel veroorzaakt."
Ook Mirjam Bikker van de ChristenUnie vindt dat de kosten van een verbod geen obstakel mogen zijn. "Ik hoop dat het kabinet zich niet blindstaart op de handhavingskosten maar ook kijkt welke schade deze drugs de samenleving nu al aanbrengt. Dan is een verbod de enige uitkomst."
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
18 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
18 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
21 uur geleden