CDA en BBB steunen betrokkenheid Nederland bij luchtaanval Jemen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamerfracties van in ieder geval CDA en BBB spreken steun uit voor de Nederlandse betrokkenheid bij de Amerikaans-Britse luchtaanvallen van afgelopen nacht op Houthi-doelwitten in Jemen. De grootste partijen in de Kamer, PVV, GroenLinks-PvdA, VVD, en NSC hebben nog niet gereageerd.
"Het recht van vrije doorvaart, een recht van Nederlandse oorsprong, is een groot en belangrijk recht", reageert CDA'er Derk Boswijk op X. "Al weken schenden Houthi-rebellen dit recht met het beschieten van commerciële schepen in de Rode Zee. Goed dat Nederland deze precisieaanval als reactie hierop ondersteunt."
Ook BBB laat weten de aanvallen te steunen. De aanhoudende aanvallen op schepen in de Rode Zee vragen om "een ferm antwoord", vindt de partij. "Voor Nederland als handelsland met grote havens zijn veilige handelsroutes en internationale wateren cruciaal."
FVD is daarentegen kritisch over de Nederlandse ondersteuning bij de luchtaanvallen. "Wat krijgen we nou?", zegt Kamerlid Pepijn van Houwelingen. "Is Nederland zonder debat hierover laat staan expliciete toestemming van het parlement zomaar een ander land aan het bombarderen?"
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
2 dagen geleden