Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA-burgemeester Oskam wordt hoogste ambtenaar Tweede Kamer

CDA-burgemeester Oskam wordt hoogste ambtenaar Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - CDA-bestuurder en burgemeester van Capelle aan den IJssel Peter Oskam wordt de nieuwe griffier van de Tweede Kamer. Hij volgt interim-griffier Geert Jan Hamilton op als hoogste ambtenaar van de Tweede Kamer.

Oskam is sinds 2016 burgemeester van de Zuid-Hollandse gemeente en was van 2012 tot 2016 Kamerlid voor het CDA. Als griffier zal hij leiding geven aan de ambtelijke organisatie van de Kamer en de voorzitter adviseren over procedures en het staatsrecht.

Interim-griffier Hamilton volgde griffier Simone Roos op, nadat zij plotseling vertrok. Roos en een groot deel van het management legde hun taken neer, omdat zij vonden dat de politieke leiding van de Kamer zich niet genoeg inzette voor de sociale veiligheid van ambtenaren. De kwestie liep op door het onderzoek naar oud-voorzitter Khadija Arib. De politiek zou zich daar te veel mee bemoeien en ambtenaren te veel bij de zaak betrekken.

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

1 dag geleden
Van Weel: schokkend dat medewerkers Motherless kinderporno delen

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) noemt de bevindingen van de NOS dat medewerkers van pornosite Motherless zelf kinderporno deelden, "schokkende feiten". De minister "neemt aan dat het OM hier serieus naar kijkt."

1 dag geleden
Van Veldhoven: belangrijk proces Moerdijk zorgvuldig te doorlopen

DEN HAAG (ANP) - Het is belangrijk dat het proces over het voortbestaan van Moerdijk zorgvuldig verloopt, stelt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). "Er is nog steeds onduidelijkheid en dat is natuurlijk heel vervelend voor iedereen die daar woont", zei ze vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

1 dag geleden
Van Dissel wilde met OMT wegblijven van politieke afwegingen

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel wilde tijdens de coronacrisis dat het Outbreak Management Team (OMT), waar hij voorzitter van was, zoveel mogelijk zou wegblijven bij afwegingen over bijvoorbeeld het sluiten van terrassen. Volgens hem gaf het OMT vele adviezen, maar waren die alleen medisch van aard en hadden ze bovenal het indammen van de pandemie als doel. Afwegingen over de maatschappelijke gevolgen, lagen volgens Van Dissel nadrukkelijk buiten het OMT.

1 dag geleden
Van Dissel: OMT bij begin corona afhankelijk van info van buiten

DEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT) onder leiding van RIVM-directeur Jaap van Dissel was helemaal aan het begin van de coronapandemie "vooral afhankelijk van informatie van buiten", bijvoorbeeld van wat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of buitenlandse media meldden. Dat zei Van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Van Dissel pas later verhoord over mondkapjes en avondklok

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel, tijdens de corona-uitbraak directeur van het Centrum Infectieziekten bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en voorzitter van het zogeheten Outbreak Management Team (OMT), wordt pas bij een volgend verhoor bevraagd over zaken als mondkapjes en de avondklok. Dat zei de voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie corona Daan de Kort aan het begin van het eerste verhoor van Van Dissel.

1 dag geleden
Gijs Tuinman is geen BBB-lid meer en steunt Mona Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Voormalig BBB-staatssecretaris Gijs Tuinman heeft zijn partijlidmaatschap enkele weken geleden opgezegd, zegt hij vrijdag in Goedemorgen Nederland. De leiderschapswissel waarbij Henk Vermeer voorman van de BBB werd, heeft Tuinman "heel veel pijn gedaan".

1 dag geleden