Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA Brabant benadrukt prominente rol voor Omtzigt

CDA Brabant benadrukt prominente rol voor Omtzigt

DEN HAAG (ANP) - De afdeling Brabant van het CDA vindt dat de rol van Pieter Omtzigt in de verkiezingscampagne ongeveer gelijk moet zijn aan die van de nieuwe politiek leider Hugo de Jonge. Dat blijkt uit een brief van de afdeling aan het partijbestuur die in handen is van RTL Nieuws.

Vicepremier De Jonge versloeg in juli bij de lijsttrekkersverkiezing nipt zijn rivaal Omtzigt, lid van de Tweede Kamerfractie. Daarop kondigde De Jonge aan dat Omtzigt zijn 'running mate' wordt. CDA Brabant zegt in de brief van 21 augustus veel vragen te krijgen over de invulling van die functie van 'running mate'.

Brabant wil een vooraanstaande rol voor Omtzigt. "Wat niet uit het oog verloren mag worden is dat een bijna even groot deel van onze leden hun stem aan Pieter Omtzigt heeft gegeven. Dan praten we nog niet over het enorme aantal positieve reacties van niet-leden op de kandidatuur van Pieter Omtzigt", schrijft de afdeling in de brief die RTL op zijn website heeft geplaatst.

De visies van zowel De jonge als Omtzigt moeten voldoende zichtbaar zijn in het verkiezingsprogramma, vindt Brabant. Beide moeten een "passend mandaat" krijgen als het gaat om de invulling van de kandidatenlijst en samen met het tweetal zou de strategie van de campagne moeten worden bepaald. "Dus niet automatisch alles op de nummer 1 maar strategisch inzetten van beide zeer competente heren."

Omtzigt stelde zich op het allerlaatste moment kandidaat voor het lijsttrekkerschap. De Jonge won uiteindelijk die strijd met 50,7 procent tegenover 49,3 voor Omtzigt. De partij probeerde na de uitslag eenheid uit te stralen en te voorkomen dat het beeld van een verdeelde partij zou ontstaan. In de peilingen staat de partij op verlies.

Meer uit Politiek

Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

9 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

11 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

13 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

14 uur geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

16 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

16 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

16 uur geleden