CDA Brabant benadrukt prominente rol voor Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - De afdeling Brabant van het CDA vindt dat de rol van Pieter Omtzigt in de verkiezingscampagne ongeveer gelijk moet zijn aan die van de nieuwe politiek leider Hugo de Jonge. Dat blijkt uit een brief van de afdeling aan het partijbestuur die in handen is van RTL Nieuws.
Vicepremier De Jonge versloeg in juli bij de lijsttrekkersverkiezing nipt zijn rivaal Omtzigt, lid van de Tweede Kamerfractie. Daarop kondigde De Jonge aan dat Omtzigt zijn 'running mate' wordt. CDA Brabant zegt in de brief van 21 augustus veel vragen te krijgen over de invulling van die functie van 'running mate'.
Brabant wil een vooraanstaande rol voor Omtzigt. "Wat niet uit het oog verloren mag worden is dat een bijna even groot deel van onze leden hun stem aan Pieter Omtzigt heeft gegeven. Dan praten we nog niet over het enorme aantal positieve reacties van niet-leden op de kandidatuur van Pieter Omtzigt", schrijft de afdeling in de brief die RTL op zijn website heeft geplaatst.
De visies van zowel De jonge als Omtzigt moeten voldoende zichtbaar zijn in het verkiezingsprogramma, vindt Brabant. Beide moeten een "passend mandaat" krijgen als het gaat om de invulling van de kandidatenlijst en samen met het tweetal zou de strategie van de campagne moeten worden bepaald. "Dus niet automatisch alles op de nummer 1 maar strategisch inzetten van beide zeer competente heren."
Omtzigt stelde zich op het allerlaatste moment kandidaat voor het lijsttrekkerschap. De Jonge won uiteindelijk die strijd met 50,7 procent tegenover 49,3 voor Omtzigt. De partij probeerde na de uitslag eenheid uit te stralen en te voorkomen dat het beeld van een verdeelde partij zou ontstaan. In de peilingen staat de partij op verlies.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
7 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
7 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
13 uur geleden