Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

ZEIST (ANP) - De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) is blij met de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach. "Wij vinden het een goede zaak", zegt directeur Mario Captein, die Koeman in zijn eerste periode als bondscoach van dichtbij meemaakte.

Koeman volgde in oktober 2018, een half jaar na zijn aanstelling bij de KNVB, Han Berger op als voorzitter van de CBV. "De komst van Koeman gaf een enorme boost. Niet alleen voor het Nederlands elftal, dat toen even in een dip zat. Maar ook voor ons, als we bij verenigingen waren of bijeenkomsten hadden. Bij bestuursvergaderingen was Ronald er ook altijd bij. Dat was echt een meerwaarde. Hij was vooruitstrevend en modern."

De situatie is nu wel anders dan tijdens de vorige periode. "De technische staf zal vast anders worden ingevuld dan destijds", denkt Captein. "En veel spelers braken toen net door, zoals Frenkie de Jong. Dat zijn nu gearriveerde spelers. Ik heb er alle vertrouwen in dat het nu weer gaat lopen. Hij is de ideale kandidaat. Waarom zou je dan nog wachten?"

Geen zwaktebod

Koeman is de tiende trainer die na de Tweede Wereldoorlog meer dan één ‘termijn’ bondscoach is van het Nederlands elftal. De voorbije jaren gingen onder anderen Guus Hiddink, Dick Advocaat en Louis van Gaal hem voor. "Er zijn een aantal voorbeelden dat dat goed ging, met Rinus Michels bijvoorbeeld. Bij anderen ging het minder. Het is altijd afwachten. Dat geldt ook voor clubs die spelers op oudere leeftijd weer terughalen. Soms is dat een succes, soms ook niet."

Het aanstellen en laten terugkeren van ervaren trainers als bondscoach is wat de directeur van de CBV betreft geen zwaktebod. "Het gaat volgens mij een beetje in golfbewegingen", zegt Captein. "Toen Koeman begon als bondscoach, zaten de spelers van Oranje juist even in een dipje. En nu lijkt dat misschien met onze trainers het geval. Maar ik denk dat dat wel meevalt. We begonnen dit seizoen met Koeman bij Barcelona, Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg en John van den Brom bij Racing Genk. Zij zijn nu alle drie weg. We hebben nu nog Peter Bosz bij Lyon, Giovanni van Bronckhorst bij de Rangers en Alfred Schreuder bij Club Brugge over. Dat zijn misschien niet de topclubs zoals Barcelona en Real. Maar ik denk dat dat op termijn wel weer gaat komen, met trainers als Erik ten Hag, Arne Slot en Pascal Jansen bijvoorbeeld."

Meer uit Voetbal

Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

24 minuten geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

51 minuten geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

4 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

5 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

18 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

20 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

20 uur geleden