Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

ZEIST (ANP) - De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) is blij met de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach. "Wij vinden het een goede zaak", zegt directeur Mario Captein, die Koeman in zijn eerste periode als bondscoach van dichtbij meemaakte.

Koeman volgde in oktober 2018, een half jaar na zijn aanstelling bij de KNVB, Han Berger op als voorzitter van de CBV. "De komst van Koeman gaf een enorme boost. Niet alleen voor het Nederlands elftal, dat toen even in een dip zat. Maar ook voor ons, als we bij verenigingen waren of bijeenkomsten hadden. Bij bestuursvergaderingen was Ronald er ook altijd bij. Dat was echt een meerwaarde. Hij was vooruitstrevend en modern."

De situatie is nu wel anders dan tijdens de vorige periode. "De technische staf zal vast anders worden ingevuld dan destijds", denkt Captein. "En veel spelers braken toen net door, zoals Frenkie de Jong. Dat zijn nu gearriveerde spelers. Ik heb er alle vertrouwen in dat het nu weer gaat lopen. Hij is de ideale kandidaat. Waarom zou je dan nog wachten?"

Geen zwaktebod

Koeman is de tiende trainer die na de Tweede Wereldoorlog meer dan één ‘termijn’ bondscoach is van het Nederlands elftal. De voorbije jaren gingen onder anderen Guus Hiddink, Dick Advocaat en Louis van Gaal hem voor. "Er zijn een aantal voorbeelden dat dat goed ging, met Rinus Michels bijvoorbeeld. Bij anderen ging het minder. Het is altijd afwachten. Dat geldt ook voor clubs die spelers op oudere leeftijd weer terughalen. Soms is dat een succes, soms ook niet."

Het aanstellen en laten terugkeren van ervaren trainers als bondscoach is wat de directeur van de CBV betreft geen zwaktebod. "Het gaat volgens mij een beetje in golfbewegingen", zegt Captein. "Toen Koeman begon als bondscoach, zaten de spelers van Oranje juist even in een dipje. En nu lijkt dat misschien met onze trainers het geval. Maar ik denk dat dat wel meevalt. We begonnen dit seizoen met Koeman bij Barcelona, Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg en John van den Brom bij Racing Genk. Zij zijn nu alle drie weg. We hebben nu nog Peter Bosz bij Lyon, Giovanni van Bronckhorst bij de Rangers en Alfred Schreuder bij Club Brugge over. Dat zijn misschien niet de topclubs zoals Barcelona en Real. Maar ik denk dat dat op termijn wel weer gaat komen, met trainers als Erik ten Hag, Arne Slot en Pascal Jansen bijvoorbeeld."

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

8 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

10 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

12 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

12 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

12 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

13 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

14 uur geleden