Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

CBV blij met terugkeer Koeman: nieuwe generatie komt eraan

ZEIST (ANP) - De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) is blij met de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach. "Wij vinden het een goede zaak", zegt directeur Mario Captein, die Koeman in zijn eerste periode als bondscoach van dichtbij meemaakte.

Koeman volgde in oktober 2018, een half jaar na zijn aanstelling bij de KNVB, Han Berger op als voorzitter van de CBV. "De komst van Koeman gaf een enorme boost. Niet alleen voor het Nederlands elftal, dat toen even in een dip zat. Maar ook voor ons, als we bij verenigingen waren of bijeenkomsten hadden. Bij bestuursvergaderingen was Ronald er ook altijd bij. Dat was echt een meerwaarde. Hij was vooruitstrevend en modern."

De situatie is nu wel anders dan tijdens de vorige periode. "De technische staf zal vast anders worden ingevuld dan destijds", denkt Captein. "En veel spelers braken toen net door, zoals Frenkie de Jong. Dat zijn nu gearriveerde spelers. Ik heb er alle vertrouwen in dat het nu weer gaat lopen. Hij is de ideale kandidaat. Waarom zou je dan nog wachten?"

Geen zwaktebod

Koeman is de tiende trainer die na de Tweede Wereldoorlog meer dan één ‘termijn’ bondscoach is van het Nederlands elftal. De voorbije jaren gingen onder anderen Guus Hiddink, Dick Advocaat en Louis van Gaal hem voor. "Er zijn een aantal voorbeelden dat dat goed ging, met Rinus Michels bijvoorbeeld. Bij anderen ging het minder. Het is altijd afwachten. Dat geldt ook voor clubs die spelers op oudere leeftijd weer terughalen. Soms is dat een succes, soms ook niet."

Het aanstellen en laten terugkeren van ervaren trainers als bondscoach is wat de directeur van de CBV betreft geen zwaktebod. "Het gaat volgens mij een beetje in golfbewegingen", zegt Captein. "Toen Koeman begon als bondscoach, zaten de spelers van Oranje juist even in een dipje. En nu lijkt dat misschien met onze trainers het geval. Maar ik denk dat dat wel meevalt. We begonnen dit seizoen met Koeman bij Barcelona, Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg en John van den Brom bij Racing Genk. Zij zijn nu alle drie weg. We hebben nu nog Peter Bosz bij Lyon, Giovanni van Bronckhorst bij de Rangers en Alfred Schreuder bij Club Brugge over. Dat zijn misschien niet de topclubs zoals Barcelona en Real. Maar ik denk dat dat op termijn wel weer gaat komen, met trainers als Erik ten Hag, Arne Slot en Pascal Jansen bijvoorbeeld."

Meer uit Voetbal

Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

23 minuten geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

1 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

2 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

2 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

4 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

5 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

5 uur geleden