Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS ziet toestroom Oekraïense vluchtelingen afnemen

CBS ziet toestroom Oekraïense vluchtelingen afnemen

DEN HAAG (ANP) - De komst van Oekraïense vluchtelingen naar Nederland neemt af. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen volgens het CBS nog zo'n 9200 Oekraïners naar ons land toe. Dat was het laagste aantal sinds Rusland de oorlog tegen het buurland begon, meldt het statistiekbureau.

Het Russische leger viel Oekraïne vorig jaar binnen op 24 februari. Van de Oekraïners die daarop het oorlogsgeweld ontvluchtten, vestigden zich er in het eerste kwartaal van 2022 zo'n 25.000 in Nederland. Daarmee vormden Oekraïners 30 procent van het totale aantal immigranten dat in die periode naar ons land kwam.

Terwijl het aantal Oekraïense vluchtelingen begin dit jaar daalde, nam de immigratie vanuit andere landen juist toe. Maar ook de emigratie steeg: meer mensen vertrokken uit Nederland dan in dezelfde periode een jaar eerder. Onder hen zijn ook Oekraïners die terugkeren naar hun land. Per saldo kwamen er in de eerste drie maanden van 2023 zo'n 35.000 inwoners bij door migratie. Dat zijn er 18.000 minder dan in het eerste kwartaal van 2022.

Dat meer mensen naar Nederland komen dan er naar het buitenland vertrekken, is de enige reden dat de bevolking nog groeit. Uit de CBS-cijfers komt naar voren dat in het eerste kwartaal meer mensen zijn overleden dan er werden geboren. Dat is al een paar jaar het geval.

Oekraïners vormen volgens de woensdag verschenen cijfers wel nog steeds de grootste groep van alle mensen die hierheen komen. Andere grote groepen zijn Syriërs (ongeveer 3900 mensen in het eerste kwartaal), Turken (ongeveer 2800 mensen) en Indiërs (zo'n 2100 mensen). Van de EU-inwoners die zich in Nederland vestigden, vormden Polen de grootste groep met zo'n 2600 immigranten.

Meer uit Binnenland

Drenkeling dood uit water gehaald bij Kleine Rietplas Emmen

EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.

4 uur geleden
Kamernet: studentenkamer wordt buiten Randstad steeds duurder

DEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.

4 uur geleden
Honderden bij Utrechtse herdenking voor slachtoffers Berlijn

UTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.

10 uur geleden
Vier verdachten drugslab Haagse Meidoornstraat nog langer vast

DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.

11 uur geleden
Nabestaanden ontzet over rijgedrag verdachte ongeval Vogelwaarde

AXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.

12 uur geleden
Madonna zaterdag naar World Pride Music Festival in AFAS Live

AMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.

13 uur geleden
Weeronline: warmste 29 juli ooit gemeten

DE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.

13 uur geleden