Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: zeker 16.000 mensen overleden aan Covid-19

CBS: zeker 16.000 mensen overleden aan Covid-19

DEN HAAG (ANP) - Het coronavirus heeft in Nederland aan zeker 16.000 mensen het leven gekost. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over de periode van maart tot en met november. Onderzoekers hebben hiervoor gekeken naar doodsoorzaakverklaringen van artsen. Daardoor kwamen ook de mensen in beeld die vermoedelijk wel zijn overleden aan Covid-19, maar daar niet op zijn getest.

Zo'n 13.500 mensen zijn overleden aan het coronavirus en zijn daar ook positief op getest. Ongeveer 2600 gevallen zijn niet getest, maar vermoedde de arts op basis van het klinisch beeld dat Covid-19 de doodsoorzaak was. Bijna zes op de tien mensen die vermoedelijk of zeker zijn overleden aan het virus, ontvingen langdurige zorg. Dat waren bijvoorbeeld veel verpleeghuisbewoners.

Het aantal coronadoden tot en met oktober was al bekend en daar komt nu het cijfer over november bij. In de laatstgenoemde maand overleden bijna 3200 mensen aan het coronavirus. Alleen in april had Covid-19 tot dan toe meer sterfgevallen veroorzaakt.

Volgens de onderzoekers overleden in de eerste tien weken van de tweede golf ongeveer 5500 mensen zeker of vermoedelijk aan het coronavirus. Eerder hadden zij al vastgesteld dat in die periode veel meer mensen zijn overleden dan gebruikelijk. Nu weten ze ook dat deze toename volledig toe te schrijven is aan het coronavirus. Tijdens de eerste golf overleden ruim 10.000 mensen aan Covid-19.

Het CBS telt in de eerste tien weken van de tweede golf twee derde meer coronadoden dan het RIVM. Dat komt omdat het laatstgenoemde instituut sterfgevallen niet in de cijfers opneemt als mensen niet positief zijn getest. Bovendien geven GGD'en het niet altijd door als iemand aan het virus is overleden, ook omdat zij niet verplicht zijn dit te melden.

Meer uit Binnenland

Celstraffen van 18 jaar geëist voor fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag celstraffen van achttien jaar geëist tegen Tayron Delgado M. (20) uit Amsterdam en Marouane van E. (21) uit Purmerend voor het doodschieten van de 19-jarige Even Henok uit Purmerend op 12 februari vorig jaar. Twee rivaliserende groepen spraken die avond af bij het station in Purmerend voor een gevecht. Een 19-jarige man uit Medemblik raakte daarbij ernstig gewond. Hij werd gestoken en raakte gewond door een kogel.

1 minuut geleden
Omstreden docent Pettit verlaat Radboud Universiteit

NIJMEGEN (ANP) - Universitair docent Harry Pettit, die de afgelopen jaren in het nieuws kwam door omstreden uitspraken over de Gaza-oorlog, vertrekt bij de Radboud Universiteit. Volgens de universiteit hebben ze dat "na een intensief traject van maanden" afgesproken.

50 minuten geleden
Topdrukte bij opvangcentra in 'slecht jaar' voor de egel

DEN HAAG (ANP) - Het is een slecht jaar voor de egel. Opvanglocaties stromen vol, organisaties wijzen naar het klimaat en groenbeleid.

58 minuten geleden
Eisen tot 16 jaar voor misbruik en mishandeling dochters

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zestien jaar cel geëist tegen de 61-jarige F.W. voor het ruim twintig jaar seksueel misbruiken en mishandelen van vier dochters. De moeder van de kinderen, de 59-jarige H.M., hoorde tien jaar cel eisen. Volgens het OM was zij betrokken bij het misbruik van de oudste dochter en maakte zij zich ook schuldig aan mishandelingen.

1 uur geleden
Yeşilgöz: formatie beginnen met D66, CDA en VVD is een optie

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.

1 uur geleden
Van Weel verlengt grenscontroles met een half jaar

DEN HAAG (ANP) - De grenscontroles die de Koninklijke Marechaussee (KMar) uitvoert om migranten zonder geldige papieren tegen te houden, worden met een half jaar verlengd, schrijft asielminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Volgens de demissionaire bewindsman is dat nodig "gezien de voortdurende dreiging voor de openbare orde", zonder toe te lichten wat die dreiging precies inhoudt.

2 uur geleden
Honderdduizenden scholieren ontbijten samen op school deze week

UTRECHT (ANP) - In het Spoorwegmuseum in Utrecht hebben twee schoolklassen maandagochtend de landelijke ontbijtweek geopend met het Nationaal Schoolontbijt. Zo'n 300.000 kinderen op 1500 scholen door het hele land ontbijten deze week samen in de klas. Met de ontbijtweek wil de organisatie "het belang van een gezonde start van de dag" op de kaart zetten.

2 uur geleden