CBS: winkelomzet viel in januari ruim 17 procent hoger uit
DEN HAAG (ANP) - Winkelbedrijven hebben in januari bij elkaar 17,2 procent meer omzet behaald in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Bij de non-food winkels ging het om een stijging van 57,2 procent, terwijl de opbrengsten van levensmiddelen een lichte stijging lieten zien, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In vergelijking met 2020 lag de omzet in januari dit jaar meer dan 10 procent hoger.
Bij de non-foodwinkels lag het verkoopvolume vorige maand 53 procent boven het niveau van een jaar eerder. De grote groei komt vooral doordat de omzet in januari 2021 op een bijzonder laag niveau lag. Toen gold de hele maand een lockdown waar de non-foodsector veel last van had. Ook in januari 2022 was een lockdown van kracht, die duurde echter tot 15 januari. Ten opzichte van januari 2020 lag de omzet van non-foodwinkels in januari 2022 bijna 1 procent lager.
De kleding- en schoenenwinkels hebben in januari fors meer omgezet dan in januari 2021, maar leden toen juist flinke omzetverliezen. Per saldo was de omzet van deze winkels in januari 2022 lager dan in januari 2020. Ook de andere winkels in de non-food hebben meer omgezet in januari 2022 dan een jaar eerder. Op de winkels in meubels en woninginrichting na hebben deze winkels ook meer omgezet dan in januari 2020.
Webwinkels
De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in januari 0,2 procent meer omzet behaald dan in januari 2021. Het verkoopvolume was 3,7 procent lager dan een jaar eerder. De omzet van de speciaalzaken lag 7,7 procent hoger, de omzet van de supermarkten 0,7 procent lager. Ten opzichte van januari 2020 hebben de winkels in voedingsmiddelen 8,8 procent meer omgezet.
De online omzet was in januari 8,5 procent lager dan in januari 2021. Webwinkels hebben 4,7 procent minder omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, daalde met 12,2 procent. In januari 2021 groeide de online omzet met bijna 89 procent.
Het CBS heeft de omzetcijfers gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in januari, omdat op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 15,8 procent hoger dan in januari 2021.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
11 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
11 uur geleden