CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
De regering van president Donald Trump voert een streng migratiebeleid en heeft meerdere landen zover gekregen dat ze migranten overnemen van de VS. Overheidsadvocaten vragen rechtbanken die migratiezaken behandelen inmiddels om asielaanvragen af te wijzen zonder ze inhoudelijk te beoordelen. Rechters krijgen het verzoek om asielzoekers te laten uitzetten naar landen als Guatemala, Honduras, Ecuador en Oeganda.
CBS meldt dat begin december al zo'n 8000 verzoeken waren ingediend om asielaanvragen af te wijzen omdat migranten ook naar derde landen zouden kunnen. Advocaten melden dat het speelt in steden als Atlanta, New York, Miami, Los Angeles en San Francisco.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
56 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
7 uur geleden