Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

DEN HAAG (ANP) - Driekwart van de vrouwen vindt het belangrijk om zichzelf financieel te kunnen onderhouden, maar in de praktijk zijn er minder die dat daadwerkelijk kunnen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is 66 procent van de vrouwen economisch zelfstandig, wat betekent dat ze minimaal het bijstandsniveau verdienen.

Dat staat in de jaarlijkse Emancipatiemonitor met cijfers over 2021. Het aandeel vrouwen dat economisch zelfstandig is groeit gestaag. Zo had in 2011 nog 57 procent van de vrouwen voldoende inkomen om zelfstandig rond te kunnen komen.

Van de ruim 1,6 miljoen vrouwen die vorig jaar niet economisch zelfstandig waren, had ongeveer een derde wel betaald werk. Zij verdienden met dat werk dus minder dan het bijstandsniveau, wat neerkomt op minder dan 1080 euro netto per maand voor een alleenstaande. Dit komt vooral doordat ze een laag uurloon hebben of weinig uren werken.

Deeltijd

Zeven op de tien werkende vrouwen in Nederland werken in deeltijd, ofwel minder dan 35 uur per week. Een meerderheid van die groep zou overigens wel meer willen werken. Volgens het CBS zouden vrouwen vooral meer willen gaan werken als het inkomen van hun huishouden niet langer hoog genoeg zou zijn om van rond te komen. Ook als het werk beter kan worden gecombineerd met het privéleven zouden zij hun werkweek willen uitbreiden.

Van de mannen is 81 procent economisch zelfstandig. Met 72 procent zeggen zij vaker dan vrouwen (55 procent) dat ze moeten werken omdat hun inkomen niet gemist kan worden.

Meer uit Financieel

Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

1 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

1 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

3 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

4 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

6 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

9 uur geleden