Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

DEN HAAG (ANP) - Driekwart van de vrouwen vindt het belangrijk om zichzelf financieel te kunnen onderhouden, maar in de praktijk zijn er minder die dat daadwerkelijk kunnen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is 66 procent van de vrouwen economisch zelfstandig, wat betekent dat ze minimaal het bijstandsniveau verdienen.

Dat staat in de jaarlijkse Emancipatiemonitor met cijfers over 2021. Het aandeel vrouwen dat economisch zelfstandig is groeit gestaag. Zo had in 2011 nog 57 procent van de vrouwen voldoende inkomen om zelfstandig rond te kunnen komen.

Van de ruim 1,6 miljoen vrouwen die vorig jaar niet economisch zelfstandig waren, had ongeveer een derde wel betaald werk. Zij verdienden met dat werk dus minder dan het bijstandsniveau, wat neerkomt op minder dan 1080 euro netto per maand voor een alleenstaande. Dit komt vooral doordat ze een laag uurloon hebben of weinig uren werken.

Deeltijd

Zeven op de tien werkende vrouwen in Nederland werken in deeltijd, ofwel minder dan 35 uur per week. Een meerderheid van die groep zou overigens wel meer willen werken. Volgens het CBS zouden vrouwen vooral meer willen gaan werken als het inkomen van hun huishouden niet langer hoog genoeg zou zijn om van rond te komen. Ook als het werk beter kan worden gecombineerd met het privéleven zouden zij hun werkweek willen uitbreiden.

Van de mannen is 81 procent economisch zelfstandig. Met 72 procent zeggen zij vaker dan vrouwen (55 procent) dat ze moeten werken omdat hun inkomen niet gemist kan worden.

Meer uit Financieel

ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

6 minuten geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

18 minuten geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

51 minuten geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

55 minuten geleden
Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op door oorlog

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.

58 minuten geleden
Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

2 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

3 uur geleden