Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

CBS: vrouwen steeds vaker economisch zelfstandig

DEN HAAG (ANP) - Driekwart van de vrouwen vindt het belangrijk om zichzelf financieel te kunnen onderhouden, maar in de praktijk zijn er minder die dat daadwerkelijk kunnen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is 66 procent van de vrouwen economisch zelfstandig, wat betekent dat ze minimaal het bijstandsniveau verdienen.

Dat staat in de jaarlijkse Emancipatiemonitor met cijfers over 2021. Het aandeel vrouwen dat economisch zelfstandig is groeit gestaag. Zo had in 2011 nog 57 procent van de vrouwen voldoende inkomen om zelfstandig rond te kunnen komen.

Van de ruim 1,6 miljoen vrouwen die vorig jaar niet economisch zelfstandig waren, had ongeveer een derde wel betaald werk. Zij verdienden met dat werk dus minder dan het bijstandsniveau, wat neerkomt op minder dan 1080 euro netto per maand voor een alleenstaande. Dit komt vooral doordat ze een laag uurloon hebben of weinig uren werken.

Deeltijd

Zeven op de tien werkende vrouwen in Nederland werken in deeltijd, ofwel minder dan 35 uur per week. Een meerderheid van die groep zou overigens wel meer willen werken. Volgens het CBS zouden vrouwen vooral meer willen gaan werken als het inkomen van hun huishouden niet langer hoog genoeg zou zijn om van rond te komen. Ook als het werk beter kan worden gecombineerd met het privéleven zouden zij hun werkweek willen uitbreiden.

Van de mannen is 81 procent economisch zelfstandig. Met 72 procent zeggen zij vaker dan vrouwen (55 procent) dat ze moeten werken omdat hun inkomen niet gemist kan worden.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

2 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

3 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

4 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

5 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

5 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden