Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: vooral webwinkels en financiële holdings opgeheven

CBS: vooral webwinkels en financiële holdings opgeheven

DEN HAAG (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn meer bedrijven opgeheven dan het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS) sinds het begin van de metingen in 2007 heeft gemeten. In totaal stopten 76.000 bedrijven ermee, waarbij het hoge aantal webwinkels en financiële holdings opviel.

Het aantal webwinkels, dat in coronatijd nog sterk toenam, daalde in het eerste halfjaar met 6785 stuks. Dat is ruim 50 procent meer dan een jaar eerder. Vooral kledingwinkels en winkels die huis- en tuinartikelen verkopen stopten ermee.

Ook het aantal gestopte financiële holdings was aanzienlijk hoger dan een jaar eerder. 3000 daarvan werden opgeheven, een verdubbeling ten opzichte van begin 2021.

Eenmanszaken

De meeste bedrijven die werden opgeheven hadden slechts één werkzame persoon. Dat was in 84 procent van de gevallen zo. Ruim een derde van alle opgeheven bedrijven bestond drie jaar of korter. Driekwart haalde de tien jaar niet.

In de eerste zes maanden werden 961 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet verklaard. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder, maar nog altijd laag in verhouding tot de periode voor corona. Er gingen verhoudingsgewijs ook minder eenmanszaken failliet. Gemiddeld waren bij een bankroet vijf werknemers betrokken.

Meer uit Financieel

Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

45 minuten geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

2 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

2 uur geleden
Toezichthouders FNV vragen rechter om uitbreiding bevoegdheden

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.

3 uur geleden
Reuters: Prosus geïnteresseerd in overname autowebsite Mobile.de

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
ME haalt actievoerders uit pand Fokker

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, zijn uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstonden, zag een ANP-verslaggever. Rond 15.30 uur waren de bussen en de politieauto's vertrokken.

3 uur geleden
Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

5 uur geleden