CBS: vissers brachten vorig jaar meer vis naar Nederlandse havens
DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid verse vis die Nederlandse vissers vorig jaar naar Nederlandse havens brachten is flink toegenomen in vergelijking met 2020. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De meeste vis werd via zogeheten trawlers aan land gebracht. Ook de prijs voor verse vis is toegenomen, en bereikte dit jaar een recordhoogte.
In totaal werd er vorig jaar 443,5 miljoen kilo vis vanaf zee naar Nederlandse havens gebracht, 17 procent meer dan in 2020. Meer dan de helft van die vis bestond uit blauwe wijting en haring, goed voor respectievelijk 135,9 miljoen kilo en 131,8 miljoen kilo. Blauwe wijting behoort tot de kabeljauwfamilie.
Trawlers, vissersschepen die vissen met trechtervormige netten, waren goed voor zo’n 91 procent van de naar Nederlandse havens gebrachte visvangst. Die aanvoer lag 20 procent hoger dan in 2020. Die stijging komt volgens het CBS onder meer doordat er twee keer zoveel horsmakreel aan land werd gebracht. De overige vis werd aan land gebracht door kotters, die zich richten op bodemvisserij in kustwateren. Die brachten vooral noordzeegarnalen en schol naar de Nederlandse havens, aldus het CBS.
De vangst leverde daarnaast meer inkomsten op voor vissers. Met name tong was een stuk duurder dan een jaar eerder. Zo betaalden afnemers volgens het CBS in augustus van dit jaar het recordbedrag van 18.738 euro per ton tong, 43 procent meer dan in 2021. Ook noordzeegarnalen stegen in prijs, met 35 procent tot 8083 euro per ton in april van dit jaar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
35 minuten geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
9 uur geleden