Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: vissers brachten vorig jaar meer vis naar Nederlandse havens

CBS: vissers brachten vorig jaar meer vis naar Nederlandse havens

DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid verse vis die Nederlandse vissers vorig jaar naar Nederlandse havens brachten is flink toegenomen in vergelijking met 2020. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De meeste vis werd via zogeheten trawlers aan land gebracht. Ook de prijs voor verse vis is toegenomen, en bereikte dit jaar een recordhoogte.

In totaal werd er vorig jaar 443,5 miljoen kilo vis vanaf zee naar Nederlandse havens gebracht, 17 procent meer dan in 2020. Meer dan de helft van die vis bestond uit blauwe wijting en haring, goed voor respectievelijk 135,9 miljoen kilo en 131,8 miljoen kilo. Blauwe wijting behoort tot de kabeljauwfamilie.

Trawlers, vissersschepen die vissen met trechtervormige netten, waren goed voor zo’n 91 procent van de naar Nederlandse havens gebrachte visvangst. Die aanvoer lag 20 procent hoger dan in 2020. Die stijging komt volgens het CBS onder meer doordat er twee keer zoveel horsmakreel aan land werd gebracht. De overige vis werd aan land gebracht door kotters, die zich richten op bodemvisserij in kustwateren. Die brachten vooral noordzeegarnalen en schol naar de Nederlandse havens, aldus het CBS.

De vangst leverde daarnaast meer inkomsten op voor vissers. Met name tong was een stuk duurder dan een jaar eerder. Zo betaalden afnemers volgens het CBS in augustus van dit jaar het recordbedrag van 18.738 euro per ton tong, 43 procent meer dan in 2021. Ook noordzeegarnalen stegen in prijs, met 35 procent tot 8083 euro per ton in april van dit jaar.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

4 minuten geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

15 minuten geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

1 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

2 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

2 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

3 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

3 uur geleden