CBS: vissers brachten vorig jaar meer vis naar Nederlandse havens
DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid verse vis die Nederlandse vissers vorig jaar naar Nederlandse havens brachten is flink toegenomen in vergelijking met 2020. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De meeste vis werd via zogeheten trawlers aan land gebracht. Ook de prijs voor verse vis is toegenomen, en bereikte dit jaar een recordhoogte.
In totaal werd er vorig jaar 443,5 miljoen kilo vis vanaf zee naar Nederlandse havens gebracht, 17 procent meer dan in 2020. Meer dan de helft van die vis bestond uit blauwe wijting en haring, goed voor respectievelijk 135,9 miljoen kilo en 131,8 miljoen kilo. Blauwe wijting behoort tot de kabeljauwfamilie.
Trawlers, vissersschepen die vissen met trechtervormige netten, waren goed voor zo’n 91 procent van de naar Nederlandse havens gebrachte visvangst. Die aanvoer lag 20 procent hoger dan in 2020. Die stijging komt volgens het CBS onder meer doordat er twee keer zoveel horsmakreel aan land werd gebracht. De overige vis werd aan land gebracht door kotters, die zich richten op bodemvisserij in kustwateren. Die brachten vooral noordzeegarnalen en schol naar de Nederlandse havens, aldus het CBS.
De vangst leverde daarnaast meer inkomsten op voor vissers. Met name tong was een stuk duurder dan een jaar eerder. Zo betaalden afnemers volgens het CBS in augustus van dit jaar het recordbedrag van 18.738 euro per ton tong, 43 procent meer dan in 2021. Ook noordzeegarnalen stegen in prijs, met 35 procent tot 8083 euro per ton in april van dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
13 uur geleden