Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: veel minder vergunningen voor nieuwe woningen afgegeven

CBS: veel minder vergunningen voor nieuwe woningen afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Ook in het tweede kwartaal is het aantal verleende vergunningen voor het bouwen van woningen ver achtergebleven bij de cijfers van vorig jaar. Voor 15.200 nieuwbouwwoningen kwam een vergunning, ruim een kwart minder dan een jaar eerder. Maar volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was het aantal in die periode vorig jaar relatief hoog. Vergeleken met het tweede kwartaal van 2020 was het aantal verleende vergunningen ongeveer gelijk.

Nederland kampt met woningnood en het kabinet wil de bouw van nieuwe woningen versnellen. Voor de te bouwen woningen die afgelopen tijd een vergunning kregen zal het nog even duren voordat ze bewoond kunnen worden. Het duurt volgens het CBS ongeveer twee jaar voordat een woning na de vergunningverlening wordt opgeleverd. De bouw heeft bij het krijgen van vergunningen ook veel last van de stikstofcrisis. In het eerste kwartaal van dit jaar nam het aantal verleende vergunningen al met 13 procent af op jaarbasis.

De bouwsector boekte tussen april en juni wel een 10 procent hogere omzet dan in dezelfde periode vorig jaar. Vooral aan hout en andere bouwmaterialen werd meer verdiend, ongeveer 16 procent. Maar ook de inkoop hiervan is de afgelopen tijd flink duurder geworden. De grond-, water- en wegenbouw presteerde met een omzetplus van 3,4 procent juist wat minder. In deze tak is al langer sprake van nauwelijks gestegen omzetten.

Vooral kleine en grote bouwers zagen hun omzet stijgen, met tussen de 11 en 12 procent. Bij middelgrote bedrijven, met tien tot honderd werknemers, bleef dat een beetje achter met een groei van 7 procent.

Meer uit Financieel

Gematigde omzetverwachting Nvidia leidt tot zorgen bij beleggers

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt.

17 minuten geleden
Wall Street naar record terwijl markt wacht op Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.

36 minuten geleden
Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

1 uur geleden
Hogere bonus voor Ryanair-personeel dat te grote bagage opmerkt

DUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.

2 uur geleden
Rusland somberder over economie door hoge rente

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei dit jaar flink verlaagd. Waar het land eerder nog rekende op een plus van 2,5 procent, wordt nu niet meer dan 1,5 procent groei voorzien. Volgens de Russische minister van Financiƫn Anton Siluanov wordt de economie geremd door de hoge rente die de Russische centrale bank heeft ingevoerd om de inflatie binnen de perken te houden.

2 uur geleden
Bloomberg: topman achter Douwe Egberts verdient fors aan overname

AMSTERDAM (ANP) - Topman Rafa Oliveira van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, kan flink verdienen aan de overname van zijn bedrijf door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper. Dat heeft persbureau Bloomberg uitgerekend.

3 uur geleden
Krant: Chinese fabrikanten willen flink meer AI-chips maken

LONDEN (ANP/RTR) - Chinese chipfabrikanten streven ernaar de productie van chips voor toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) in het land volgend jaar te verdrievoudigen. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Op die manier zou China zijn afhankelijkheid van het Amerikaanse chipconcern Nvidia willen verminderen.

3 uur geleden