CBS: toerismesector herstelde vorig jaar licht van coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse toerismesector heeft vorig jaar een licht herstel van de coronacrisis laten zien. De mate waarin de branche dat jaar bijdroeg aan de Nederlandse economie steeg ten opzichte van een jaar eerder. Vorig jaar was die sector daarmee goed voor 2,5 procent van de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In totaal werd er vorig jaar voor 58,9 miljard euro besteed aan toerisme, bijna 6 miljard euro meer dan in 2020. Het gaat daarbij om bestedingen in de Nederlandse economie, zowel door toeristen die Nederland bezoeken als binnenlands toerisme.
Maar dat is nog altijd bijna 32 miljard euro minder dan voor de coronacrisis, aldus het CBS. Door de coronamaatregelen waren ook in 2021 veel toeristische activiteiten nog niet mogelijk. Zo was er in de eerste maanden nog sprake van een lockdown met avondklok.
Pandemie
De toerismesector had zwaar te lijden onder de coronacrisis doordat mensen niet meer op reis konden. In 2020 daalde de bijdrage aan de Nederlandse economie daardoor nog met 51,3 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Voor de pandemie maakte de sector nog voor 4,4 procent deel uit van de economie.
Hoewel de branche licht herstelde, waren er volgens het CBS ook meerdere sectoren die vorig jaar krompen. Onder meer de kunst-, cultuur- en sportsector werden nog hard geraakt door de coronamaatregelen.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden