CBS: toerismesector herstelde vorig jaar licht van coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse toerismesector heeft vorig jaar een licht herstel van de coronacrisis laten zien. De mate waarin de branche dat jaar bijdroeg aan de Nederlandse economie steeg ten opzichte van een jaar eerder. Vorig jaar was die sector daarmee goed voor 2,5 procent van de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In totaal werd er vorig jaar voor 58,9 miljard euro besteed aan toerisme, bijna 6 miljard euro meer dan in 2020. Het gaat daarbij om bestedingen in de Nederlandse economie, zowel door toeristen die Nederland bezoeken als binnenlands toerisme.
Maar dat is nog altijd bijna 32 miljard euro minder dan voor de coronacrisis, aldus het CBS. Door de coronamaatregelen waren ook in 2021 veel toeristische activiteiten nog niet mogelijk. Zo was er in de eerste maanden nog sprake van een lockdown met avondklok.
Pandemie
De toerismesector had zwaar te lijden onder de coronacrisis doordat mensen niet meer op reis konden. In 2020 daalde de bijdrage aan de Nederlandse economie daardoor nog met 51,3 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Voor de pandemie maakte de sector nog voor 4,4 procent deel uit van de economie.
Hoewel de branche licht herstelde, waren er volgens het CBS ook meerdere sectoren die vorig jaar krompen. Onder meer de kunst-, cultuur- en sportsector werden nog hard geraakt door de coronamaatregelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
16 uur geleden