Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: stijging huizenprijzen naar laagste niveau in bijna een jaar

CBS: stijging huizenprijzen naar laagste niveau in bijna een jaar

DEN HAAG (ANP) - De stijging van de huizenprijzen is in juni flink afgezwakt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) betaalden huizenkopers nog altijd beduidend meer dan een jaar eerder voor een bestaand koophuis. Maar de prijstoename was wel de laagste sinds juli vorig jaar.

Voor huizen moest gemiddeld 16,6 procent meer betaald worden dan in dezelfde maand een jaar terug. In mei kwam de toename nog uit op 18,8 procent en in januari piekte de prijsstijging op zo'n 21 procent, het hoogste niveau in decennia. De hoeveelheid verhuizingen nam vorige maand verder af. Het Kadaster registreerde in juni 15.661 woningtransacties. Dat is bijna 12 procent minder dan een jaar eerder.

Gegevens over het hele tweede kwartaal wijzen uit dat er landelijk nog wel sprake is van verschillen. In Flevoland zouden de prijzen van alle provincies nog het sterkste oplopen. In Zeeland kwam de prijsstijging het laagste uit. Ook de cijfers over de hoeveelheid verhuizingen verschillen per regio, al is de trend overal in grote lijnen wel hetzelfde.

Makelaarsorganisatie NVM constateerde eerder deze maand dat het aantal huizen dat te koop staat in Nederland de laatste maanden flink is toegenomen. Op basis van eigen cijfers merkten de makelaars eveneens dat de huizenprijzen niet meer zo sterk opliepen als eerder. Maar mensen zouden over het algemeen hun huis eerst willen verkopen voordat ze zelf een nieuwe woning aanschaffen. Dat zou de reden zijn dat het aantal transacties nog achter blijft bij het aanbod.

Meer huizen om uit te kiezen en minder gekte met de prijzen kunnen het volgens de NVM makkelijker maken voor woningzoekers om een huis te bemachtigen. Toch gaven de makelaars aan dat er nog steeds sprake is van een vrij beperkt woningaanbod. Daar komt bij dat de hypotheekrentes oplopen en het bedrag dat mensen kunnen lenen dus afneemt. Pas als er meer huizen bij komen, kan de woningmarkt in de ogen van de makelaars echt weer tot rust komen. En dat kan nog wel eens jaren gaan duren.

Vastgoeddeskundigen van ABN AMRO stellen in een ander rapport dat er voor de waarde van vastgoed in het geheel een kentering nabij lijkt. Alle typen vastgoed zijn eerder dit jaar nog duidelijk in waarde gestegen. Dan gaat het bijvoorbeeld om kantoren en bedrijfsruimtes. Maar door het oplopen van de rentes op de financiële markten zou het aannemelijk zijn dat de waarden van vastgoed meer onder druk komen te staan.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?689bc06. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

4 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

5 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

7 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

9 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

11 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden