Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: steeds meer bedrijven hebben last van personeelstekort

CBS: steeds meer bedrijven hebben last van personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Komend jaar zijn er "beduidend meer" bedrijven die denken meer personeel aan te nemen, verwacht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), op basis van het jaarrapport over de mkb-sector van het Nederlands Comité voor Ondernemerschap. Maar tegelijkertijd hebben steeds meer midden- en kleinbedrijven (mkb) last van personeelstekort.

In het middenbedrijf (20 tot 250 werknemers) verwacht meer dan 38 procent van de ondernemers komend jaar meer personeel aan te nemen. Een jaar eerder was dit bijna 9 procent. Ook het kleinbedrijf (5 tot 50 werknemers) verwacht een personeelstoename ten opzichte van vorig jaar. In 2020 lag die raming op 2 procent personeelsuitbreiding, voor komend jaar is dat 25 procent. Per saldo is het aantal ondernemers in de niet-financiële sector dat personeelsuitbreiding voorziet ook hoger vergeleken met de jaren voor de coronapandemie.

Aan het eind van het tweede kwartaal bereikte het aantal openstaande vacatures in het mkb een recordniveau van 187.000. Dat is 82 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Na het uitbreken van de coronacrisis stonden er 103.000 vacatures open, 36 procent minder dan in 2019. In totaal staan nu 334.000 vacatures open in Nederland, waarvan het mkb meer dan de helft voor zijn rekening neemt. Door de coronacrisis raakten mensen hun baan kwijt. Dankzij overheidssteun konden veel bedrijven ook personeel aanhouden.

Aan het begin van het vierde kwartaal was het percentage ondernemers voor wie personeelstekort een probleem was hoger dan ooit gemeten, aldus het statistiekbureau. Dat geldt voor zowel het mkb als het grootbedrijf (250 werknemers of meer). Het personeelstekort geldt voor alle bedrijfstakken, maar de horeca had het meeste last van niet genoeg werkkrachten. Van de kleinbedrijven had de verhuursector en overige zakelijke diensten, zoals uitzendbureaus en autoverhuurbedrijven, het meeste last van tekorten aan mensen.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

2 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

4 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

6 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

8 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

9 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

21 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

23 uur geleden