CBS: Rotterdamse huishoudens hebben het minste vermogen
DEN HAAG (ANP) - Rotterdamse huishoudens hebben het minste vermogen van heel Nederland. In Bloemendaal in Noord-Holland hebben huishoudens het hoogste vermogen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In Rotterdam bedraagt het gemiddelde vermogen 11.800 euro. Dat is bijna twaalf keer lager dan het landelijk gemiddelde van 135.100 euro. Ook in andere grote steden hebben inwoners in doorsnee relatief weinig geld. Dat komt omdat daar relatief veel jongeren, uitkeringsontvangers en werkenden met weinig inkomen wonen.
In Bloemendaal hebben huishoudens een gemiddeld vermogen van 663.000 euro, bijna vijf keer zoveel als het landelijke cijfer. Ook in Laren, Heemstede, Blaricum, Bergen, Rozendaal, Oegstgeest, Bunnik, Oirschot en Hilvarenbeek hebben huishoudens flinke vermogens opgebouwd.
Volgens de meest recente cijfers hadden huishoudens begin 2022 landelijk gezien gemiddeld 47.000 euro meer vermogen dan het jaar daarvoor. Dat kwam vooral doordat woningen in waarde waren gestegen.
Het CBS stelt ook vast dat de hypotheek met 83 procent de grootste schuldenpost is van huishoudens. Ongeveer de helft van de huishoudens had vorig jaar een hypotheekschuld. Zo'n 17 procent had een studieschuld en 41 procent had andere schulden, zoals leningen voor auto's, rood staan en belasting- en toeslagschulden.
Het begrip vermogen omhelst onder meer een eigen woning, bank- en spaartegoeden, beleggingen en geld dat in een eigen zaak is geïnvesteerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
9 uur geleden