CBS: recordaantal toeristen boekt overnachting in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse hotels, campings en huisjesterreinen hebben in het derde kwartaal gezamenlijk een recordaantal gasten verwelkomd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) sliepen in totaal 14,6 miljoen gasten minstens één nacht in ons land. Dat is het hoogste aantal dat in het derde kwartaal is gemeten sinds 2012, toen het statistiekbureau begon met het bijhouden van deze cijfers.
Het aantal toeristen uit binnen- en buitenland samen lag 15 procent hoger dan in het derde kwartaal van 2021. Vergeleken met het derde kwartaal van 2019, het laatste jaar voor corona, overnachtten 4 procent meer mensen in Nederland.
De stijging ten opzichte van 2021 komt vooral doordat er meer gasten uit het buitenland naar Nederland kwamen. Ruim een derde van alle gasten die in het vorig kwartaal een overnachting boekte, kwam uit het buitenland. Van die groep kwamen de meeste toeristen uit Duitsland (bijna 2,2 miljoen) en België (714.000). Vergeleken met het derde kwartaal van 2021 steeg vooral het aantal bezoekers uit het Verenigd Koninkrijk.
In vrijwel alle provincies sliepen in de periode van juli tot en met september meer toeristen dan een jaar eerder. In Noord-Holland steeg het aantal gasten met 57 procent op jaarbasis het hardst. Volgens het CBS komt dit vooral doordat toeristen Amsterdam weer beter wisten te vinden. Ook accommodaties in Zuid-Holland en Noord-Brabant verwelkomden aanzienlijk meer gasten dan in 2021.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
5 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
10 uur geleden