CBS: productie Nederlandse industrie verder gedaald
DEN HAAG (ANP) - De productie in de Nederlandse industrie is in oktober met meer dan 11 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de industriële productie alweer tien maanden op rij aan het krimpen. De industrie kampt met lagere orders en zwakkere bedrijvigheid.
Volgens het CBS produceerden de meeste bedrijfsklassen van de industrie in oktober minder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Van de grote branches liet de chemische industrie de grootste productiedaling zien. De sector voor reparatie en installatie van machines had de grootste toename van de productie, aldus het statistiekbureau.
Het CBS stelt wel dat producenten in november minder negatief waren dan in oktober. Fabrikanten waren volgens het bureau minder negatief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden en de voorraden gereed product.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
12 uur geleden