CBS: opbrengsten export in 2021 boven niveau van voor corona
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vorig jaar meer verdiend aan de export dan in de twee voorgaande jaren. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee overstijgen de opbrengsten uit export het niveau van voor corona.
De uitvoer van goederen en diensten is een belangrijke inkomstenbron voor Nederland. Nederlandse bedrijven exporteerden in 2021 voor 798 miljard euro aan het buitenland. Wanneer dat bedrag wordt gecorrigeerd voor inkoopkosten, verdiende de Nederlandse economie daar zo’n 279 miljard euro mee. Dat is ruim 3 procent meer dan in 2019 en 11 procent meer dan in 2020.
De industrie verdiende vorig jaar het meeste aan de export, bijna 105 miljard euro. Dat is ruim 10 miljard euro meer dan een jaar eerder. Dat komt onder meer doordat de coronacrisis weinig invloed heeft gehad op de machine-industrie. Ook de opbrengsten uit de export door de chemische industrie stegen naar recordhoogte, waar deze sector in 2019 en 2020 nog dalingen noteerde.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
8 uur geleden