CBS: ook in Gronings aardbevingsgebied krapte op woningmarkt
DEN HAAG (ANP) - Net zoals in de rest van het land kampt ook het aardbevingsgebied in Groningen met krapte op de woningmarkt, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Eerder bleef het gebied achter ten opzichte van vergelijkbare omgevingen, maar daar is inmiddels nauwelijks meer sprake van.
Het CBS vergeleek gebieden in Groningen met weinig, gemiddeld en veel schade door de aardbevingen met soortgelijke gebieden zonder schade, het zogeheten referentiegebied. Inmiddels zijn daar nauwelijks meer verschillen in te ontdekken wat betreft woonontwikkelingen in de periode van 1995 tot en met de eerste helft van 2022.
In alle onderzochte regio's staan huizen korter te koop en de afname van die verkooptijd komt in alle gebieden ongeveer overeen. Ook ontwikkelt de huizenprijs zich in alle gebieden op ongeveer dezelfde manier. Gemiddeld is overal de verkoopprijs hoger dan de vraagprijs, ook als er in dat gebied sprake is van veel aardbevingsschade.
Stijgende verkoopprijzen
In de regio's met weinig of gemiddelde schade, stijgen de verkoopprijzen gemiddeld nog harder dan in het referentiegebied. Wel vlakt de groei van de huizenprijzen af in alle onderzochte gebieden.
Uit een vorig CBS-onderzoek, gedaan van 2012 tot en met de helft van 2021, kwam ook al naar voren dat de woningmarkt in het aardbevingsgebied zich vrijwel net zo ontwikkelt als in gebieden zonder schade. Wel stonden huizen in gebieden met veel schade toen gemiddeld langer te koop.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
2 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
4 uur geleden