Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: niet eerder zoveel handel met Duitsland

CBS: niet eerder zoveel handel met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export van goederen naar Duitsland is flink gestegen. In de eerste vier maanden van 2021 groeide de goederenexport naar 40,6 miljard euro en dat is meer dan in recordjaar 2019, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Bloemen en planten, personenauto’s en andere automobielen behoorden tot de belangrijkste uitvoerproducten van Nederlandse makelij.

De uitvoer naar Duitsland viel in de eerste vier maanden van dit jaar ruim 10 hoger uit dan in 2020, maar ook bijna 5 procent hoger dan in recordjaar 2019. Iets meer dan de helft van de goederenuitvoer naar Duitsland bestaat uit wederuitvoer. Dat zijn goederen die in Nederland zijn ingevoerd en in vrijwel onbewerkte staat weer worden geëxporteerd.

Wat betreft de exportproducten van Nederlandse makelij naar Duitsland nam de uitvoer van bloemen en planten het snelst toe. Die groeide met zo'n 250 miljoen euro naar een totaal van 1,3 miljard euro. De export van personenauto’s groeide met 116 miljoen euro.

De wederuitvoer naar Duitsland was ongeveer 2,1 miljard euro groter dan in dezelfde periode in 2020. Dat komt neer op een groei van ruim 11 procent. De wederuitvoer van brandstoffen groeide in de eerste vier maanden van 2021 het hardst, met 367 miljoen euro.

Duitsland is voor Nederland de belangrijke exportbestemming. Ruim een vijfde van de goederenexport gaat naar de oosterburen. Het koninklijk paar brengt vanaf maandag een driedaags staatsbezoek aan het land. Het is wegens de coronacrisis het eerste staatsbezoek in bijna zestien maanden.

Meer uit Financieel

NCSC ziet geen verband tussen cyberincidenten in voedselindustrie

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.

1 minuut geleden
NS: treinen zijn wat viezer dan normaal door staking schoonmakers

UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.

50 minuten geleden
Groep komt met alternatief voor opvolger identificatiedienst iDIN

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.

55 minuten geleden
Ahold Delhaize: geen aanwijzingen voor gestolen persoonsgegevens

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.

1 uur geleden
Groep wetenschappers eist onafhankelijk toezicht op AI

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.

1 uur geleden
Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

3 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize akkoord met nieuwe topman Garnier

ZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.

3 uur geleden