Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS meldt cijfers werkloosheid in oktober

CBS meldt cijfers werkloosheid in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt donderdag met cijfers over de Nederlandse werkloosheid in oktober. In september kwam de werkloosheid uit op 3,1 procent van de beroepsbevolking en mogelijk is die vorige maand verder gedaald. Door het sterke economische herstel van de coronacrisis is de vraag naar personeel groot en zijn er in verschillende sectoren zelfs tekorten aan werknemers.

Eerder deze week maakte het CBS al bekend dat werkgevers die op zoek zijn naar personeel in het derde kwartaal weer uit minder kandidaten konden kiezen. In het afgelopen kwartaal stonden tegenover elke 100 werklozen 126 vacatures. Dit is het tweede kwartaal op rij waarin er meer vacatures zijn dan werklozen.

Eind september stonden er 371.000 vacatures open, een recordhoeveelheid. Zo is er binnen de horeca een groot tekort aan personeel, maar ook in sectoren als informatie en communicatie, bouw, industrie, transport en techniek is de vraag naar personeel groot. Veel bedrijven zeggen dat hun groei wordt geremd door het tekort aan werknemers omdat werkzaamheden of opdrachten niet uitgevoerd kunnen worden.

Meer uit Financieel

Australië en Nieuw-Zeeland komen op voor eigen filmindustrie

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië en Nieuw-Zeeland verklaarden maandag dat ze opkomen voor hun eigen filmindustrieën. Daarmee reageerden ze op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd.

3 minuten geleden
KLM voorziet meer annuleringen door onderhoud Boeing 787's

AMSTELVEEN (ANP) - KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.

15 uur geleden
Trump wil Powell niet ontslaan bij Fed voor einde termijn in 2026

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nogmaals gezegd dat hij Jerome Powell niet zal ontslaan als voorzitter van de Federal Reserve voordat zijn termijn in mei 2026 afloopt. Tegelijk omschreef hij de centrale bankier als "een complete stijfkop" en herhaalde hij zijn oproep aan de Fed om de rente te verlagen.

16 uur geleden
Bloomberg: Shell overweegt overname branchegenoot BP

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell overweegt een overname van branchegenoot BP, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens de bronnen kijkt Shell met adviseurs naar die mogelijke megadeal, maar wacht het bedrijf nog wel op een verdere daling van de beurswaarde van BP voordat het besluit over een mogelijk bod.

18 uur geleden
Kenners: heffingen VS kunnen energietransitie in Azië versnellen

SINGAPORE (ANP/AFP) - Nieuwe Amerikaanse importheffingen op zonnepanelen uit Zuidoost-Azië kunnen volgens experts een kans zijn voor de regio om de eigen energietransitie te versnellen. Vooral voor Chinese fabrikanten die produceren vanuit de regio zijn de vele tarieven slecht nieuws. Daarom denken kenners dat China zal ingrijpen en gaat proberen meer zonnepanelen in Zuidoost-Azië zelf te verkopen.

18 uur geleden
Moederbedrijf Facebook verzet zich tegen Nigeriaanse boete

MENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms blijft zich verzetten tegen een Nigeriaanse miljoenenboete voor schending van lokale dataregels, heeft het socialemediaconcern dit weekend bevestigd. Het bedrijf dreigt naar verluidt zelfs Facebook en Instagram af te sluiten in het meest bevolkte land van Afrika.

21 uur geleden
China ontkent toegang tot gegevens te eisen na EU-boete TikTok

BEIJING (ANP/AFP/BELGA/BLOOMBERG) - China ontkent dat het bedrijven verplicht om data aan autoriteiten door te spelen. Met die boodschap kwam het Aziatische land dit weekend, nadat TikTok vrijdag een forse boete had gekregen in de Europese Unie voor de manier waarop het platform met persoonlijke gegevens omgaat.

22 uur geleden