CBS: meer omzet uit zakelijke diensten, wel zorgen binnen sector
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de zakelijke dienstverlening zagen hun gemiddelde omzet in het derde kwartaal van dit jaar stijgen. In de beveiligingsbranche was daarbij sprake van een recordstijging. Wel daalde binnen de sector het ondernemersvertrouwen in het vierde kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De inkomsten van zakelijke dienstverleners, waaronder bijvoorbeeld beveiligingsbedrijven, accountants, de reisbranche en de uitzendbranche vallen, stegen in het derde kwartaal met 19 procent op jaarbasis. Dat is tevens de gemiddelde stijging van de afgelopen zes kwartalen, waarin de sector de omzet zag groeien. Wel zijn er verschillen tussen sectoren.
Zo profiteerde de beveiligingsbranche van een aantrekkende vraag naar haar diensten, ziet het CBS. De omzet in die sector nam dan ook toe met 24,2 procent op jaarbasis, een recordstijging volgens het statistiekbureau. Dat had ook te maken met gestegen tarieven in het derde kwartaal. Die lagen namelijk 3,2 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
Reisbranche
De omzet van de reisbranche liet volgens het CBS de grootste stijging zien, van maar liefst 50 procent. Die stijging valt echter toe te schrijven aan de coronamaatregelen die in het derde kwartaal van 2021 nog van kracht waren. Daardoor vielen de inkomsten voor de reisbranche destijds relatief laag uit.
Het ondernemersvertrouwen onder zakelijke dienstverleners is wel tanende, merkt het CBS. Zo heerst er onder ondernemers pessimisme over de winstgevendheid en het huidige economische klimaat. Ook het tekort aan personeel treft veel bedrijven; ruim 52 procent van de ondernemers geeft aan dat ze daardoor worden belemmerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
10 uur geleden