Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: meer betaalde banen onder migranten die taal beheersen

CBS: meer betaalde banen onder migranten die taal beheersen

DEN HAAG (ANP) - Onder migranten is er een verband tussen meer kennis van de Nederlandse taal en de arbeidspositie. Migranten die zeggen goed Nederlands te spreken hadden vaker een betaalde baan dan migranten die niet of nauwelijks Nederlands spreken. Dat staat in een analyse van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Migranten die de Nederlandse taal zeer goed zeggen te beheersen hadden met 69 procent de hoogste arbeidsparticipatie. Van de migranten die goed Nederlands spreken was dat 62,6 procent en onder de migranten die niet tot redelijk Nederlands spreken, had ongeveer de helft betaald werk.

Het verband heeft onder meer te maken met leeftijd en onderwijsniveau. De Nederlandse taal beter beheersen en een betaalde baan hebben, gaat vaak samen met op jonge leeftijd naar Nederland migreren en een hoger schooldiploma behalen.

Meer dan de helft van de werkende migranten die niet of nauwelijks Nederlands spreken, heeft een baan op het hoogste beroepsniveau. Volgens het CBS gaat het om software- en applicatieontwikkelaars of adviseurs in de marketing, public relations en sales. Een deel van de migranten zijn zogeheten kenniswerkers. Zij werken vaak in een meer internationale werkomgeving waar Engels de voertaal is.

Twee jaar geleden gaf een op de tien migranten aan niet of nauwelijks Nederlands te spreken. Bijna de helft vond zichzelf een zeer goede spreker of heeft Nederlands als moedertaal.

Meer uit Financieel

Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

2 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

3 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

4 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

4 uur geleden
Franse bank doorzocht in Epstein-onderzoek naar oud-werknemer

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden
Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

5 uur geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

6 uur geleden