Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS maakt duidelijk of Nederland in recessie zat

CBS maakt duidelijk of Nederland in recessie zat

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakt dinsdag bekend hoe de economie het er in het slotkwartaal van afgelopen jaar vanaf heeft gebracht. In het derde kwartaal daalde het bruto binnenlands product (bbp) met 0,2 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Kromp de economie in het vierde kwartaal opnieuw dan is Nederland officieel in een recessie beland.

Verder kan het CBS ook iets zeggen over de prestaties van de Nederlandse economie in heel 2022. Over een jaar gemeten valt er wel groei te verwachten omdat Nederland in 2021 gehinderd werd door coronabeperkingen, die zorgden voor groeivertraging. Lockdowns en andere beperkingen waren er afgelopen jaar nauwelijks meer.

Wel was er een hoge inflatie en die remde de economie af, maar de laatste maanden kwam er juist van dat vlak weer beter nieuws. Ook sommige andere macro-economische cijfers leken erop te duiden dat het ergste achter de rug is.

Ook over de eurozone en de Europese Unie komen groeicijfers over het vierde kwartaal. Die maakt het Europese statistiekbureau Eurostat aan het einde van de ochtend bekend. Dat betreft wel een tweede raming. Eind vorige maand kwamen de statistici uit Luxemburg in een eerste raming al tot een economische groei van 1,9 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

55 minuten geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

10 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

13 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

14 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

15 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

15 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden