
CBS: Limburgers en Brabanders nemen meeste veiligheidsmaatregelen
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van de provincies Limburg en Noord-Brabant nemen de meeste preventieve maatregelen tegen criminaliteit. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een analyse van de veiligheidsmonitor. Bijna de helft van de inwoners van Zuid-Nederland laat altijd of vaak waardevolle spullen thuis. In de rest van Nederland ligt dit aantal rond de 40 procent.
Zuiderlingen laten vaker het licht thuis aan staan, nemen waardevolle spullen mee uit de auto en zetten hun fiets vaker in de bewaakte fietsenstalling. Een op de drie inwoners van Zuid-Nederland heeft rolluiken of luiken voor de ramen of deuren geplaatst tegen inbraak. In Groningen, Drenthe en Friesland is dit een op de tien inwoners.
Zuid- en West-Nederland zijn ‘s avonds voorzichtiger met de deur open doen. Bijna 9 procent van de inwoners uit deze gebieden vindt het te onveilig om ‘s avonds de deur te openen. In Oost- en Noord-Nederland liggen deze percentages lager. Hier laat ruim 5 procent de deur ‘s avonds dicht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een nationaal coördinator meer samenhang gaat brengen in het beleid tegen femicide. Er moet onder meer een "integraal actieplan" komen dat een einde maakt aan het versnipperde beleid, vinden de VVD, GroenLinks-PvdA, D66, NSC en de SP. Die partijen hebben met 82 zetels een meerderheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met de Tweede Kamer in overleg om te onderzoeken of het zin heeft een "aanjager" aan te stellen die de invoering van beleid tegen femicide kan versnellen. Volgens verantwoordelijk staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) kan het gaan om een nationaal coördinator, een regeringscommissaris of een speciaal gezant.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maandagavond is een inzamelingsactie begonnen om 'het Nationale Vuurwerk' dit jaar door te laten gaan. Elk jaar luidt Rotterdam op de Erasmusbrug het nieuwe jaar in met een vuurwerkshow onder die naam. "Dit jaar dreigt die traditie te verdwijnen", aldus de gelijknamige stichting achter de vuurwerkshow. "Door gemeentelijke bezuinigingen is er geen bijdrage meer voor het Nationale Vuurwerk."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft omroep Ongehoord Nederland (ON!) een bestuurlijke boete opgelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van het CvdM nadat de omroep maandag video's hierover had geplaatst op X.
3 uur geledenCULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.
6 uur geleden