CBS: koophuizen in maart 10,6 procent duurder dan een jaar eerder
DEN HAAG (ANP) - Kopers moesten afgelopen maand gemiddeld 10,6 procent meer neerleggen voor een bestaande koopwoning vergeleken met een jaar eerder. Dit melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Gemiddeld kostte een woning in maart 467.873 euro.
Vergeleken met februari namen de prijzen op de krappe woningmarkt met 0,7 procent een stuk minder hard toe. De huizenprijzen stijgen al sinds juni 2023 en hebben sindsdien meerdere recordhoogtes bereikt. Vorige maand kostte een woning gemiddeld 10,3 procent meer dan bij de oude piek in juli 2022.
Huizen zijn duurder geworden omdat de vraag naar koophuizen veel groter is dan het aanbod, de hypotheekrente was gedaald en de lonen zijn gestegen. De Hypotheekshop constateerde begin maart wel dat meerdere hypotheekaanbieders hun hypotheekrente hadden verhoogd.
In februari werden koopwoningen volgens het CBS en het Kadaster ook al 10,6 procent duurder dan een jaar eerder. Daarmee waren de prijzen op jaarbasis iets minder hard gestegen dan in de maanden daarvoor. Verder melden het CBS en het Kadaster dat in maart 17.211 huizen een nieuwe eigenaar hebben gekregen. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn in totaal 51.474 woningen verkocht, bijna 16 procent meer dan in datzelfde kwartaal in 2024.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
13 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de haven van Antwerpen worden voor de zesde dag op rij schepen en kaaien gereinigd, nadat vorige week zware stookolie in het water terechtkwam bij het tanken van een schip. Zondag komt de Schelde hoger te staan door springtij en zullen de gevolgen voor de natuur pas echt zichtbaar worden.
14 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
2 uur geleden