CBS: koophuizen in maart 10,6 procent duurder dan een jaar eerder
DEN HAAG (ANP) - Kopers moesten afgelopen maand gemiddeld 10,6 procent meer neerleggen voor een bestaande koopwoning vergeleken met een jaar eerder. Dit melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Gemiddeld kostte een woning in maart 467.873 euro.
Vergeleken met februari namen de prijzen op de krappe woningmarkt met 0,7 procent een stuk minder hard toe. De huizenprijzen stijgen al sinds juni 2023 en hebben sindsdien meerdere recordhoogtes bereikt. Vorige maand kostte een woning gemiddeld 10,3 procent meer dan bij de oude piek in juli 2022.
Huizen zijn duurder geworden omdat de vraag naar koophuizen veel groter is dan het aanbod, de hypotheekrente was gedaald en de lonen zijn gestegen. De Hypotheekshop constateerde begin maart wel dat meerdere hypotheekaanbieders hun hypotheekrente hadden verhoogd.
In februari werden koopwoningen volgens het CBS en het Kadaster ook al 10,6 procent duurder dan een jaar eerder. Daarmee waren de prijzen op jaarbasis iets minder hard gestegen dan in de maanden daarvoor. Verder melden het CBS en het Kadaster dat in maart 17.211 huizen een nieuwe eigenaar hebben gekregen. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn in totaal 51.474 woningen verkocht, bijna 16 procent meer dan in datzelfde kwartaal in 2024.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden