Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: inflatie in Nederland in mei gedaald

CBS: inflatie in Nederland in mei gedaald

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in mei gedaald in vergelijking met een maand eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De inflatie bedroeg op jaarbasis 10,2 procent, tegen 11,2 procent in april. Daarmee blijft de inflatie wel op een hoog niveau, aangejaagd door de gestegen energieprijzen en de hogere prijzen voor levensmiddelen.

Het CBS meldt de cijfers via de Europees geharmoniseerde methode, die in het leven is geroepen om de inflatiegegevens van verschillende Europese landen goed met elkaar te kunnen vergelijken.

In een toelichting zegt CBS-econoom Peter Hein van Mulligen dat de afgezwakte inflatie samenhangt met de minder sterke stijging van de energieprijzen in mei vergeleken met april. Daar staat tegenover dat de prijzen van levensmiddelen wel harder opliepen. Volgens Van Mulligen is het moeilijk te zeggen of de piek van de inflatie nu is bereikt.

Eurostat

Het Europese statistiekbureau Eurostat maakte bekend dat de consumentenprijzen in de eurozone in mei volgens een voorlopige schatting met gemiddeld 8,1 procent zijn gestegen in vergelijking met een jaar eerder. In april was dat nog 7,4 procent. Op maandbasis stegen de prijzen in doorsnee met 0,8 procent, aldus Eurostat.

Het CBS publiceert later het maandcijfer over de inflatie volgens zijn eigen rekenmethode. Daarin worden onder andere de kosten voor wonen bijgehouden, zoals de huurprijzen. De Europese methode laat die buiten beschouwing. In april bedroeg deze inflatie 9,6 procent in vergelijking met een jaar eerder, aldus het CBS.

Meer uit Financieel

Brussel: Meta faalt bij weren kinderen onder 13 van platforms

BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.

12 minuten geleden
Olieconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na winstsprong

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.

22 minuten geleden
KPN sluit weer tienduizenden huishoudens aan op glasvezelnetwerk

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft het afgelopen kwartaal tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het eerste kwartaal heeft het telecombedrijf 86.000 huishoudens voorzien van een glasvezelaansluiting, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Daarmee komt het totaalaantal, inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP, uit op bijna 5,9 miljoen.

43 minuten geleden
Frauderende crypto-topman Bankman-Fried krijgt geen nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, krijgt geen nieuw proces. Hij had daartoe een verzoek ingediend bij een Amerikaanse rechtbank vanwege nieuw bewijsmateriaal. De federale rechter wees het verzoek af.

45 minuten geleden
Bloomberg: Nederlandse weigering Argentijns sojameel raakt handel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.

1 uur geleden
Shell-topman ziet energietekorten tot in 2027 bij lange blokkade

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.

1 uur geleden
Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

2 uur geleden