Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: immigratie zorgt voor flinke groei Nederlandse bevolking

CBS: immigratie zorgt voor flinke groei Nederlandse bevolking

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in de eerste negen maanden van dit jaar met 191.000 inwoners gegroeid. Dat zijn er ruim twee keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt de toename vooral door immigratie. Er werden namelijk minder baby's geboren dan in dezelfde periode in 2021, en de sterfte was relatief hoog.

Volgens het statistiekbureau vonden zo'n 318.000 mensen uit het buitenland een nieuw thuis in Nederland. Daarvan kwam ongeveer een derde uit Oekraïne. Vooral in de eerste maanden na de inval van Rusland in februari van dit jaar, kwamen relatief veel mensen vanuit Oekraïne naar Nederland. De meesten van hen vestigden zich in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Almere. Afgezet tegen het aantal inwoners herbergt de kleine Utrechtse gemeente Renswoude relatief de meeste Oekraïense vluchtelingen. Ook schreven meer mensen uit onder anderen India, Turkije, Syrië en Afghanistan zich in bij een Nederlandse gemeente.

Niet alle immigranten die naar Nederland komen, blijven. Een deel gaat weer terug of vertrekt naar een ander land. Vooral in het derde kwartaal trok de emigratie vanuit Nederland naar het buitenland weer aan. Dit zijn deels vluchtelingen uit Oekraïne die Nederland weer hebben verlaten.

Nadat in 2021 sprake was van een heuse 'coronababyboom' - er werden in tien jaar niet zo veel baby's geboren als vorig jaar - lijkt het aantal geboortes dit jaar af te vlakken. Tegelijk was de sterfte naar verhouding hoog.

Meer uit Binnenland

Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

12 uur geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

12 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

13 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

13 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

13 uur geleden
Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

14 uur geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

16 uur geleden