Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: huishoudens spaarden eind 2021 minder

CBS: huishoudens spaarden eind 2021 minder

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens zetten minder geld opzij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het vierde kwartaal van 2021 kwam het spaargeld van huishoudens uit op 17,1 miljard euro. Dat is bijna 5 miljard euro minder dan dezelfde periode een jaar eerder. Mensen gaven weer meer uit aan etentjes, drankjes en andere activiteiten buiten de deur. Gestegen prijzen zorgden er ook voor dat huishoudens minder konden sparen, zegt het CBS.

Het is het derde opeenvolgende kwartaal dat er minder gespaard wordt dan een jaar eerder. In 2020 werd er door coronamaatregelen relatief veel gespaard omdat consumenten door lockdowns bijvoorbeeld niet konden winkelen, buiten de deur eten of naar de bioscoop gaan.

In de laatste maanden van 2021 nam het inkomen van mensen weliswaar toe, maar de uitgaven aan bijvoorbeeld restaurants stegen ook fors. Dat kwam onder meer door de inflatie. Daardoor waren de prijzen 4,2 procent hoger dan een jaar eerder. Met name energie en water waren duurder. Ook brandstoffen werden toen al duurder door de aantrekkende economie.

Huishoudens investeerden verder 1,1 miljard meer in niet-financieel bezit, zoals woningen.

Meer uit Financieel

Zakenblad: Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 fabrieken sluiten

BERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk.

13 minuten geleden
Ajax: persoonsgegevens buitgemaakt bij datalek logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.

48 minuten geleden
Rijkswaterstaat bevestigt uitstel nachtelijke sluiting kanaal

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.

1 uur geleden
Macron en Jetten woensdag samen naar ASML

DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).

1 uur geleden
Wall Street daalt door hogere olieprijzen en stijgende marktrente

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.

1 uur geleden
YouTube Shopping strikt Amazon als nieuwe partner

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.

2 uur geleden
Frankrijk begint als eerste EU-land met heffing ultrafastfashion

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.

3 uur geleden