CBS: huishoudens spaarden eind 2021 minder
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens zetten minder geld opzij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het vierde kwartaal van 2021 kwam het spaargeld van huishoudens uit op 17,1 miljard euro. Dat is bijna 5 miljard euro minder dan dezelfde periode een jaar eerder. Mensen gaven weer meer uit aan etentjes, drankjes en andere activiteiten buiten de deur. Gestegen prijzen zorgden er ook voor dat huishoudens minder konden sparen, zegt het CBS.
Het is het derde opeenvolgende kwartaal dat er minder gespaard wordt dan een jaar eerder. In 2020 werd er door coronamaatregelen relatief veel gespaard omdat consumenten door lockdowns bijvoorbeeld niet konden winkelen, buiten de deur eten of naar de bioscoop gaan.
In de laatste maanden van 2021 nam het inkomen van mensen weliswaar toe, maar de uitgaven aan bijvoorbeeld restaurants stegen ook fors. Dat kwam onder meer door de inflatie. Daardoor waren de prijzen 4,2 procent hoger dan een jaar eerder. Met name energie en water waren duurder. Ook brandstoffen werden toen al duurder door de aantrekkende economie.
Huishoudens investeerden verder 1,1 miljard meer in niet-financieel bezit, zoals woningen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
12 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
59 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
19 uur geleden