CBS: huishoudens spaarden eind 2021 minder
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens zetten minder geld opzij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het vierde kwartaal van 2021 kwam het spaargeld van huishoudens uit op 17,1 miljard euro. Dat is bijna 5 miljard euro minder dan dezelfde periode een jaar eerder. Mensen gaven weer meer uit aan etentjes, drankjes en andere activiteiten buiten de deur. Gestegen prijzen zorgden er ook voor dat huishoudens minder konden sparen, zegt het CBS.
Het is het derde opeenvolgende kwartaal dat er minder gespaard wordt dan een jaar eerder. In 2020 werd er door coronamaatregelen relatief veel gespaard omdat consumenten door lockdowns bijvoorbeeld niet konden winkelen, buiten de deur eten of naar de bioscoop gaan.
In de laatste maanden van 2021 nam het inkomen van mensen weliswaar toe, maar de uitgaven aan bijvoorbeeld restaurants stegen ook fors. Dat kwam onder meer door de inflatie. Daardoor waren de prijzen 4,2 procent hoger dan een jaar eerder. Met name energie en water waren duurder. Ook brandstoffen werden toen al duurder door de aantrekkende economie.
Huishoudens investeerden verder 1,1 miljard meer in niet-financieel bezit, zoals woningen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden