CBS: huishoudens hadden vorig jaar meer te besteden
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden vorig jaar meer te besteden dan in het eerste coronajaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral hogere cao-lonen en meer mensen die werkten, droegen daar aan bij volgens het statistiekbureau. Tegelijkertijd steeg de hypotheekschuld ook aanzienlijk.
Het reëel beschikbaar inkomen steeg met 2,6 procent. Dat is de stijging van het beschikbaar inkomen, verminderd met de inflatie. De totale beloning van werknemers ging volgens de statistici met 4 procent omhoog. Er kwamen meer banen bij, maar het aantal gewerkte uren steeg ook. Bovendien gingen de cao-lonen er gemiddeld 2,2 procent op vooruit.
De totale hypotheekschuld van alle Nederlanders steeg met 33,3 miljard euro tot 783 miljard euro, meldt het CBS verder. Hypotheekverstrekkers maken al geruime tijd melding van veel oversluitingen van hypotheken voor verbouwing en verduurzaming. Toch ging de schuldenquote, de totale hypotheekschuld als percentage van de omvang van de economie, omlaag. Die bedraagt nu 91 procent. Die lagere schuldenquote wordt veroorzaakt door een sterkere groei van het bruto binnenlands product (bbp) dan de totale hypotheekschuld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.
2 uur geleden