CBS en Eurostat melden inflatiecijfers over november
DEN HAAG/LUXEMBURG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Europese statistiekbureau Eurostat komen woensdag met cijfers over de inflatie in november. Naar verwachting is de inflatie iets afgezwakt door de wat lagere kosten voor energie. Op dinsdag bleek al dat de inflatie in Duitsland, België en Spanje wat minder hoog uitviel.
Het CBS meldt het cijfer op basis van de geharmoniseerde Europese meetmethode. In oktober gingen de Nederlandse consumentenprijzen volgens die berekening met 16,8 procent omhoog op jaarbasis. Voor de gehele eurozone wordt gerekend op een inflatie van 10,4 procent, tegen 10,6 procent een maand eerder.
Het Duitse federale statistiekbureau Destatis meldde dat de inflatie in de grootste economie van Europa volgens de Europese methode in november is gedaald naar 11,3 procent, van 11,6 procent in oktober.
Het is nu de vraag of de inflatie in Europa een hoogtepunt heeft bereikt. President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) waarschuwde eerder deze week dat de inflatie waarschijnlijk nog niet over haar piek heen is. De ECB heeft de afgelopen tijd de rente flink verhoogd tegen de hoge inflatie. Mogelijk gaat de centrale bank bij de vergadering in december de rente minder agressief verhogen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
3 uur geleden