CBS: consumentenvertrouwen nog dieper weggezakt
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is in augustus verder weggezakt. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft het consumentenvertrouwen voor de vierde maand op rij een dieptepunt bereikt. Nog nooit oordeelden consumenten zo negatief over de economie en hun financiële situatie.
De graadmeter waarmee het CBS het vertrouwen meet noteerde een stand van min 54 in augustus. Dat is ruim onder het gemiddelde van de afgelopen 20 jaar van min 9. Onder andere de deelindicator die gaat over het economische klimaat sloeg negatief uit. Sinds het begin van de metingen in 1986 waren consumenten nog nooit zo pessimistisch over economie van het afgelopen jaar alsook de komende twaalf maanden.
Verder zakte de koopbereidheid onder consumenten verder weg. Ook hier is sprake van een nieuw dieptepunt. Dit alles kan te maken hebben met de oplopende prijzen en de daarmee gepaard gaande dalende koopkracht. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden verslechterde, volgens het CBS.
Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit. Toen stond de graadmeter op plus 36.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Facebook en TikTok hebben berichten verspreid waarmee Colombiaanse gewapende groepen probeerden kinderen te ronselen. Dat zegt Human Rights Watch, die vindt dat de socialemediabedrijven de berichtenstroom hadden moeten verhinderen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Fabrikanten verkleinen nog altijd hun verpakkingen zonder dat de prijzen even hard meedalen, meldt de Consumentenbond maandag. De belangenbehartiger voor consumenten zag het afgelopen jaar in de supermarkten tientallen gevallen van deze zogenoemde krimpflatie.
1 uur geledenKAAPSTAD (ANP/BLOOMBERG) - Een ophoping van dode sardines, waarschijnlijk als gevolg van een virusuitbraak voor de kust van Zuid-Afrika, heeft de elektriciteitsproductie van de enige kerncentrale van Afrika drastisch verminderd. Dat meldde het Zuid-Afrikaanse staatsenergiebedrijf Eskom, de eigenaar en beheerder van kerncentrale Koeberg nabij Kaapstad.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/DPA) - De Duitse multimiljardair Klaus-Michael Kühne is op 89-jarige leeftijd overleden. Hij was een van de rijkste personen van Duitsland met een geschat vermogen van ongeveer 36 miljard euro. Kühne was onder andere meerderheidsaandeelhouder van het grote Zwitserse logistiek- en transportbedrijf Kuehne+Nagel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De extreme hitte en droogte van de afgelopen tijd hebben de Duitse economie een schade bezorgd van minstens 36 miljard euro, stelt milieuorganisatie Greenpeace. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan land- en tuinbouw, schade door natuurbranden en lagere productiviteit van werknemers die leden onder de hitte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder klachten ontvangen. Dat blijkt uit cijfers die de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft gekregen van 170 aanbieders. Wel klaagden consumenten vaker over schadeverzekeringen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.
4 uur geleden