CBS: consumentenvertrouwen nog dieper weggezakt
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is in augustus verder weggezakt. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft het consumentenvertrouwen voor de vierde maand op rij een dieptepunt bereikt. Nog nooit oordeelden consumenten zo negatief over de economie en hun financiële situatie.
De graadmeter waarmee het CBS het vertrouwen meet noteerde een stand van min 54 in augustus. Dat is ruim onder het gemiddelde van de afgelopen 20 jaar van min 9. Onder andere de deelindicator die gaat over het economische klimaat sloeg negatief uit. Sinds het begin van de metingen in 1986 waren consumenten nog nooit zo pessimistisch over economie van het afgelopen jaar alsook de komende twaalf maanden.
Verder zakte de koopbereidheid onder consumenten verder weg. Ook hier is sprake van een nieuw dieptepunt. Dit alles kan te maken hebben met de oplopende prijzen en de daarmee gepaard gaande dalende koopkracht. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden verslechterde, volgens het CBS.
Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit. Toen stond de graadmeter op plus 36.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
1 uur geledenASPEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie staat voor een nieuwe uitdaging als de nieuwe blokkade van de Straat van Hormuz niet binnen enkele weken wordt opgeheven. Dat zei Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), in een interview tijdens het Aspen Security Forum in Colorado.
2 uur geledenSCUNTHORPE (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel officieel genationaliseerd. Daarmee wordt volgens premier Keir Starmer de toekomst van staalproductie in het Verenigd Koninkrijk verzekerd. De staalfabriek opereerde al sinds april 2025 onder toezicht van de overheid, nadat de eigenaar hintte op mogelijke sluiting.
2 uur geledenGEORGETOWN (ANP/BLOOMBERG) - Filmproducent en Paramount Skydance-baas David Ellison en zijn vader, de bekende miljardair Larry Ellison, worden in een rechtszaak beschuldigd van het sluiten van een illegale deal met president Donald Trump. Hiermee zouden zij de weg hebben vrijgemaakt voor hun miljardenovername van mediaconcern Warner Bros. Discovery.
2 uur geleden